UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Taniec na mistrzowskim poziomie

 
Elbląg, Na zdjęciu Joanna i Dariusz Popławscy podczas treningu.
Na zdjęciu Joanna i Dariusz Popławscy podczas treningu. Fot. Jakub Sagan
Reklama

W najbliższy weekend na parkiecie w Elblągu tancerze walczyć będą o medale i miejsca na podium, a także o tytuły mistrza i wicemistrza Polski FTS w stylu standardowym na rok 2019.

W sobotę i niedzielę (23 i 24 lutego) w hali sportowej przy ulicy Kościuszki w Elblągu odbędą się Mistrzostwa Polski FTS w tańcach standardowych. W ramach tego wydarzenia odbędzie się też Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Jantar" , a w niedzielę Mistrzostwa Polski FTS par zawodowych.
       Organizatorami weekendowych zawodów są Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu i Stowarzyszenie „Jantar". W programie sobotniej gali znalazł się także pokaz specjalny w wykonaniu Joanny i Dariusza Popławskich.
       - Zaprosiliśmy z pokazem niezwykłą parę tancerzy – zapowiada Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid". - Oboje są osobami niepełnosprawnym - Pani Joanna jest osobą słabowidzącą, Pan Dariusz całkowicie niewidomą. Taniec towarzyski tańczą od kilkunastu lat. Zaczynali od turniejów tylko dla osób niewidomych, a od jakiegoś czasu starają się pokazywać swój taniec także na imprezach dla osób pełnosprawnych, również poza granicami kraju.
       Para ma na swoim koncie kilkanaście tytułów Mistrzów i Wicemistrzów Polski w Tańcu Niewidomych - zarówno w kategorii senior, czyli tej, w której starszy z partnerów ma powyżej 35 lat i oboje tancerze mają grupę inwalidzką oraz w kategorii open, czyli bez podziału na wiek, w której jeden z partnerów musi mieć grupę inwalidzką. W 2016 roku zostali Mistrzami Europy zarówno w standardzie, jak i łacinie.
       - Przy każdej możliwej okazji chcemy pokazać, że taniec nie zna granic i pokonuje wszystkie bariery – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, zastępca dyrektora CSE „Światowid" w Elblągu. – Zapraszamy w ostatni weekend lutego, zarejestrowanych mamy blisko 200 startów. Kolejną okazją do zobaczenia najlepszych tancerzy będzie jubileuszowy 20. Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup", który odbędzie się w dniach 11-13 października.
       Patronat Honorowy nad Mistrzostwami Polski FTS w tańcach standardowych objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
       Bilety na Mistrzostwa Polski FTS w tańcach standardowych można kupować w kasie CSE „Światowid" oraz on-line. Rezerwacja telefoniczna i zakup biletów pod numerem telefonu: 55 611 20 76 (kasa czynna w godz. 14.30 - 20.00) oraz w dniu Mistrzostw w kasie biletowej hali sportowej. Bilet jest ważny cały dzień, a bilety na trybuny dostępne są na trybunę górną lub dolną. Na każdej z trybun miejsca są nienumerowane.
      
       Program Mistrzostw Polski FTS w tańcach standardowych
      

      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym mistrzostw
      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama