Czwartek 21-03-2019, imieniny Benedykta, Filemona
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Taniec – sportem łączącym pokolenia

 
Elbląg, Taniec – sportem łączącym pokolenia
fot. nadesłane

Taniec to sport, który uprawiać można w każdym wieku, na dodatek sprawia wiele przyjemności. Pragnąc wzbudzić zainteresowanie tańcem wśród osób starszych Stowarzyszenie „Jantar”, wykorzystując swoje doświadczenie i możliwości organizacyjne, realizuje zadanie skierowane do seniorów.

W ramach projektu od początku lutego odbywają się zajęcia z zakresu tańca towarzyskiego, skierowane do osób dorosłych. W zajęciach udział bierze 30 osób, podzielonych na dwie grupy. Każda z grup raz w tygodniu, pod czujnym okiem instruktora uczy się podstawowych kroków tańców takich, jak: walc wiedeński, walc angielski, tango, cha-cha, jive. Dodatkowo seniorzy mogą samodzielnie powtarzać choreografie w trakcje zajęć practice.
     - Taniec to cudowna forma spędzania wolnego czasu - mówi jedna z uczestniczek projektu pani Marta. - Wymaga nie lada wysiłku, ale jest to wysiłek, który sprawia satysfakcję. Do tego świetnie wpływa na samopoczucie, odkąd tańczę mam lepszą kondycję i więcej chęci do działania.
     Efekty trzymiesięcznej, intensywnej pracy uczestnicy projektu będą mogli zaprezentować w trakcie Ogólnopolskich Integracyjnych Spotkaniach Tanecznych, które odbędą się w sobotę, 28 kwietnia, na sali sportowo - widowiskowej w CSE „Światowid”. W myśl idei łączenia pokoleń, w imprezie udział wezmą również dzieci i młodzież, którzy swoja przygodę z tańcem rozpoczęli w miesiącu styczniu oraz zaproszone pary z klubów i szkół tańca z całej Polski. Osoby dorosłe oraz dzieci były objęte jednakowym spójnym programem nauczania toteż zaprezentują podobny repertuar sportowy.
     - Ogólnopolskie Integracyjne Spotkania Taneczne to impreza, poprzez którą chcemy zbliżyć ze sobą różne wiekiem pokolenia, które łączy wspólna pasja, jaką jest taniec - mówi trener Antoni Czyżyk. - W ten sposób chcemy pokazać, że tańczyć można w każdym wieku.
     Impreza rozpocznie się o godzinie 17. Startujące w turnieju pary zatańczą przed kilkuosobową komisją sędziowska, która oceni ich występ. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy, a najlepsze, w swojej kategorii wiekowej, pary - zdobędą medale i nagrody. Dzięki imprezie starsi i młodsi nowicjusze będą mogli skonfrontować swoje umiejętności z innymi uczestnikami, sprawdzić swój poziom taneczny oraz wspólnie, bez względu na wiek cieszyć się tańcem. Przedsięwzięcie jest także formą promocji tańca jako sposobu na spędzanie wolnego czasu, przyjemny rodzaj aktywności sportowej oraz dialogu między pokoleniami.
     - Na zajęcia taneczne namówiła mnie moja wnuczka, która uprawia taniec towarzyski - mówi pani Anna. - Odkąd i ja zaczęłam tańczyć mamy jeszcze więcej wspólnych tematów i przeżyć. Wnuczka udziela mi cennych rad, a nawet mamy swoje własne określenia na kroki taneczne. Możliwość dzielenia pasji z wnuczką daje mi mnóstwo radości i motywacji do ćwiczeń.
     Seniorów, którzy po zakończeniu programu, będą chcieli kontynuować swoją przygodę z tańcem, organizatorzy zapraszają na kursy prowadzone przez Elbląski Klub Tańca „Jantar”.
     
     Zadanie „Taniec – sportem łączącym pokolenia” zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Zyta Wrzos, Centrum Tańca „Promyk”
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Domena funkcyjna .com.pl
Hosting WWW BIZNES
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata