Niedziela 24-09-2017, imieniny Gerarda, Teodora

512 918 555

Znak drogowy na Starym Mieście. Znak drogowy na Starym Mieście.

Techtrans bez niespodzianki

Elbląg, Techtrans bez niespodzianki Techtrans odniósł kolejne zwycięstwo w tym sezonie

Kolejne wysokie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli szczypiorniści Techtransu Darad Elbląg. Tym razem podopieczni Grzegorza Czapli pokonali we własnej hali zespół z dolnej części tabeli - Cuiavię Inowrocław 32:15 (16:8).

Od pierwszych minut sobotniego meczu na parkiecie w Elblągu dominowali gospodarze. I nic w tym dziwnego skoro rywalem był zespół z dolnej części tabeli. Elblążanie konsekwentni w obronie i skuteczni w ataku z minuty na minutę powiększali swoją przewagę. W 10 min prowadzili 6:2, a 10 minut później już 11:5. Nie było to jednak tak okazałe prowadzenie, jakiego spodziewaliby się elbląscy kibice. Gdyby skuteczniej zagrali Stypułkowski, Roszkowski, Laskowski i Janowicz rozmiary wygranej byłyby znacznie większe. Mimo słabszej skuteczności wspomnianych zawodników po pierwszej połowie elblążanie prowadzili różnicą ośmiu bramek i mogli być już pewni zdobycia w tym meczu kompletu punktów.
     W drugiej odsłonie nadal silniejsi byli gospodarze, których przewaga wzrastała z minuty na minutę. Zespół gości po przerwie opadł z sił, co wykorzystali gospodarze. W 54 min elblążanie prowadzili już różnicą 15 bramek (28:13). Od tego momentu trener gospodarzy Grzegorz Czapla wpuszczał na parkiet dublerów. Ci radzili sobie całkiem dobrze w konfrontacji z zawodnikami Cuiavii, dzięki czemu cały mecz zakończył się siedemnastobramkowym zwycięstwem Techtransu.
     Sobotnie wysokie zwycięstwo pozwoliło naszym zawodnikom zapomnieć o ubiegłotygodniowej porażce z zespołem Huraganu Morąg.

Techtrans Darad Elbląg - Cuiavia Inowrocław 32:15 (16:8)

Techtrans Darad: Korzeniowski, Szczepaniak - Roszkowski 6, Długosz 1, Stypułkowski 1, T. Janowicz 5, Ł. Janowicz, Laskowski 5, Szarłowski 2, Sikut 1, Woźniak 2, Ługowski 2, Januszewski 7

Komplet wyników 9 kolejki: Victoria Bartoszyce - Gwardia Koszalin 31:26, Techtrans Darad Elbląg - Cuiavia Inowrocław 32:15, Orlen II Płock - Huragan Morąg 28:21, Tęcza Kościan - Komandor Bydgoszcz 36:28, Nielba Wągrowiec - Jurand Ciechanów 23:23, Aliminuim Konin - Patia Buk 24:20