Piątek 17-11-2017, imieniny Elżbiety, Samueli

512 918 555

Jesienne spacery. Jesienne spacery.

Techtrans górą w meczu prawdy (piłka ręczna)

W 15. serii meczów w I lidze piłki ręcznej mężczyzn elbląski Wójcik Meble Techtrans pokonał na własnym boisku KPR Ostrovię z Ostrowa Wielkopolskiego 36:24 (17:10). Tym samym elblążanie przełamali złą passę po trzech przegranych spotkaniach.

Wynik meczu otworzyli goście po trafieniu Damiana Krzywdy, ale riposta była szybka, bo do wyrównania z karnego doprowadził Leszek Michałów. Od 9. minuty spotkania Techtrans objął prowadzenie, którego nie oddał już do końca pojedynku. Goście usiłowali przełamać defensywę elblążan, ale ci mądrze bronili dostępu do bramki, w której skutecznymi paradami popisywał się jeszcze nie w pełni zdrowy Marek Wróbel. Wsparł jednak potrzebie swoich kolegów i czynił to dobrze.
     Techtrans do przerwy prowadził siedmioma bramkami, lecz po wznowieniu gry początek drugiej odsłony należał do gości. Wprawdzie ich rzut karny przy stanie 18:11 obronił przy aplauzie kibiców weteran Zenon Korzeniowski, ale do 40. minuty goście rzucili 5 bramek, w tym jedną bramkarz Błażej Potocki, nie tracąc żadnej, i zrobiło się tylko 19:16 dla elblążan. Wtedy trener Ryszard Słaba poprosił o czas, a chwila męskiej rozmowy poskutkowała, bo Techtrans wrócił z dalekiej podróży i bardzo szybko odbudował straty bramkowe. Ostatecznie zasłużenie wygrał wysoko 36:24 i teraz powinien wykorzystać dwa tygodnie przerwy w rozgrywkach na solidne przygotowanie do meczu z AZS AWFiS w Warszawie. Celem elblążan jest czwarte miejsce w tabeli na finiszu I ligi.

Składy i bramki
     Techtrans: Z. Korzeniowski, Wróbel - Michałów 8/3, Derdzikowski 2, Perwenis 3, Dukszto 4, Borsukowicz 1, F. Korzeniowski 4, Długosz 2, Kwiatkowski 2, Sadowski 1, Maluchnik 2, Fonferek 3, Malandy 4. Trener Ryszard Słaba. Kary 10 min.
     Ostrovia: Sztukowski, Potocki 1 - Krzywda 5/2, Tetrzona 2, Staniek 1, Sobczak, Piosik 4, Kupczyk, Świątek, Szpera 4/3, Mazurek 1, Zawidzki 4, Górecki, Bartnik 2. Trener Rafał Stempniak. Kary 12 min.