Techtrans liderem (piłka ręczna)

Elbląg, Techtrans w akcji (zdjęcie z meczu z Hetmanem Gniew)
Techtrans w akcji (zdjęcie z meczu z Hetmanem Gniew)

Szczypiorniści Techtransu Darad Elbląg po zwycięstwie nad MKS Brodnica 41:31 (22:12) zostali liderem II ligi. Bardzo dobrze wiedzie się także debiutującym w tych rozgrywkach piłkarzom Truso Elbląg. Podopieczni Andrzeja Rusznickiego wygrali drugi mecz z rzędu tym razem pokonując na wyjeździe Sokół Kościerzyna 26:23 (15:14).

Sokół Kościerzyna - Truso Elbląg 23:26 (14:15)
     Truso: Humla, Pietrucin, Stankiewicz - Legan 2, Dukszto 5, Kaczkowski 1, Kancelarczyk 8, Korzeniowski 8, Kozik, Kulik, Ostachowski 2, Sieńkowski, Makowski, Wasilewski.

Bardzo dobrze w rozgrywkach II ligi wiedzie się szczypiornistom Truso. Elblążanie, którzy debiutują w tych rozgrywkach, odnieśli drugie zwycięstwo. W ubiegłym tygodniu podopieczni trenera Rusznickiego pokonali spadkowicza z I ligi Kasztelana Sierpc, a teraz uporali się na wyjeździe z Sokołem Kościerzyna. W pierwszej połowie, mimo że przewagę posiadali elblążanie, wynik oscylował wokół remisu. Szczypiorniści Truso nie potrafili odskoczyć rywalom na więcej niż 2-3 bramki. Na przerwę elblążanie schodzili z przewagą jednej bramki. W drugiej odsłonie meczu obraz gry niewiele się zmienił. Bardzo dobrze spisujący się w barwach Truso Kancelarczyk i Korzeniowski raz po raz trafiali do bramki gospodarzy, a ci nie chcąc być dłużni odpłacali się tym samym. W 40 minucie mieliśmy pierwszy remis w tym meczu 18:18. Jednak końcówka spotkania należał już do elblążan. Na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego Truso zdołało odskoczyć rywalom na trzy bramki 24:21. Później klasę pokazał nasz bramkarz, Stankiewicz, który obronił dwa rzuty karne. Dobra postawa naszego bramkarza podziałała mobilizująco na cały zespół. Przyjezdni dorzucili jeszcze dwie bramki i w 50 min. ich przewaga wzrosła do pięciu oczek 26:21. W ostatnich sekundach gospodarze zdołali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, ale i tak dwa punkty pojechały do Elbląga.

Techtrans Darad Elbląg - MKS Brodnica 41:31 (22:12)
     Techtrans: Korzeniowski, Szczepanik, Kozik - Minkiewicz 1, Roszkowski 2, Laskowski 1, Stypułkowski 1, Januszewski 10, Długosz 4, Lenarczyk 9, Dąbrowski 9, Janowicz 3, Stolarowicz 1.

Zespół Techtransu odniósł w sobotę zasłużone zwycięstwo, po którym znalazł się na pierwszym miejscu w tabeli. Drużyna gości tylko w pierwszych minutach spotkania była równorzędnym rywalem dla gospodarzy. Ambitnie grający piłkarze z Brodnicy nawet trzykrotnie wyszli na prowadzenie (1:2, 2:3, 2:4), ale to tylko podenerwowało elblążan. Kilka szybkich akcji sprawiło, że już w 8 min. mieliśmy remis 4:4. Wprawdzie za moment goście po rzucie karnym Sebastiana Ludiana ponownie prowadzili, ale tym razem Techtrans nie pozwolił już na powiększenie tego prowadzenia. Bramka Łukasza Januszewskiego oraz dwa celne trafienia Łukasza Dąbrowskiego sprawiły, że w 11 min. Techtrans prowadził 7:5. Od tego momentu przewaga elblążan rosła niczym grzyby po deszczu. Bardzo dobra i skuteczna gra Dąbrowskiego, Januszewskiego oraz Lenarczyka sprawiła, że w 25 min. gospodarze prowadzili już 17:9. W tym czasie bardzo dobrze w naszej bramce spisywał się Robert Szczepanik. W końcówce pierwszej połowy elblążanie dorzucili jeszcze pięć bramek i na przerwę schodzili z przewagą dziesięciu oczek (22:12).
     Tak wysoka przewaga sprawiła, że gospodarze wyszli na drugą połowę rozluźnieni. Mimo tego nadal wiedli prym na parkiecie, a ambitnie grający goście byli tylko tłem dla naszych szczypiornistów. Do końca meczu utrzymała się już dziesięciobramkowa przewaga, choć gdyby piłkarze Truso zagrali uważniej w obronie, to z całą pewnością odnieśliby jeszcze większe zwycięstwo. Już za tydzień dojdzie do bardzo ciekawego pojedynku, w którym Techtrans zmierzy się z Truso. Oba zespoły nie przegrały jeszcze meczu, tak wiec derby Elbląga zapowiadają się ciekawie i emocjonująco.

Komplet wyników 2. kolejki: Sokół Kościerzyna - Truso Elbląg 23:26, SMS II Gdańsk - Kasztelan Sierpc 25:19, Hetman Gniew - BKPR Bydgoszcz 28:20, Cartusia Kartuzy - Legia Chełmża 22:22, AZS Politechnika Gdańsk - KS Żukowo 17:21, Techtrans Darad Elbląg - MKS Brodnica 41:31. Pauzowała: Cuiavia Inowrocław.