Techtrans nie zwalnia tempa (piłka ręczna)

W niedzielę piłkarze ręczni II-ligowego Techtransu Darad Elbląg odnieśli kolejne zwycięstwo. Tym razem podopieczni trenera Ludwika Fonferka pokonali na wyjeździe Cuiavię Inowrocław 36:19 (12:10). Szczypiorniści MKS Truso w tej kolejce pauzowali.

Mający już pewny awans do I ligi szczypiorniści Techtransu Darad nie zwalniają tempa. Elblążanie wygrali kolejny mecz ligowy, tym razem pokonując na wyjeździe Cuiavię różnicą aż siedemnastu bramek. Niedzielny mecz w Inowrocławiu był wyrównany tylko do przerwy. Wprawdzie przez cały czas elblążanie byli na prowadzeniu, ale nie potrafili odskoczyć rywalom na większą liczbę bramek. Niżej notowani gospodarze swoja ambitną grą sprawili, że do przerwy przegrywali jedynie różnicą dwóch bramek 10:12.
     Sytuacja zupełnie zmieniła się w drugiej części meczu. Znacznie lepiej, a co najważniejsze skuteczniej zagrali elblążanie, którzy szybko osiągnęli kilkubramkową przewagę. Spokojni o wynik szczypiorniści Techtransu nie zamierzali jednak na tym poprzestać. W kolejnych minutach jeszcze sukcesywnie powiększali swoje prowadzenie, by ostatecznie wygrać różnicą siedemnastu bramek 36:19. Najskuteczniej w naszym zespole zaprezentował się Mariusz Babicki, który w całym meczu aż jedenaście razy trafił do siatki rywali.
     Po tym zwycięstwie i jednoczesnej porażce wicelidera KS Żukowo, elblążanie umocnili się na pozycji lidera.

Cuiavia Inowrocław - Techtrans Darad Elbląg 19:36 (10:12)
     Techtrans: Korzeniowski, Szczepanik - Minkiewicz 2, Roszkowski 2, Laskowski 4, Stypułkowski, Rydel 4, Januszewski 6, Lenarczyk, Sadowski 4, Dąbrowski 3, Babicki 11.

Komplet wyników 20. kolejki: SMS II Gdańsk - BKPR Bydgoszcz 38:31, Legia Chełmża - MKS Brodnica 39:38, Cuiavia Inowrocław - Techtrans Darad Elbląg 19:36, KS Żukowo - Kasztelan Sierpc 28:31, AZS Politechnika Gdańsk - Sokół Kościerzyna 26:27. Pauzowali: MKS Truso Elbląg i Hetman Gniew.