Techtrans nie zwalnia tempa

Trzecie z rzędu zwycięstwo odnieśli w tym sezonie szczypiorniści II-ligowego Techtransu Darad. Tym razem elblążanie w meczu wyjazdowym pokonali Victorię Bartoszyce 28:24 (13:9).

Pokrzepieni ostatnim jednobramkowym zwycięstwem z aspirująca do awansu Tęczą Kościan szczypiorniści Techtransu Darad nie zwalniają tempa w batalii o punkty w II lidze. Tym razem nasi szczypiorniści pokonali w meczu wyjazdowym Victorię Bartoszycę 28:24. Wprawdzie po kwadransie gry było 6:5 dla Victorii, jednak jak się później okazało było to ostatnie prowadzenie gospodarzy w tym meczu. Z minuty na minutę przewagę zyskiwali elblążanie. Piętnaście minut później Techtrans prowadził już 9:7. Od tego momentu rosła już przewaga naszego zespołu. Po pierwszej połowie elblążanie mieli cztery bramki zapasu.
     W drugiej odsłonie nadal stroną przeważającą byli przyjezdni. Podopieczni Grzegorza Czapli kontrolowali grę, utrzymując cztero-, pięciobramkową przewagę. W 40. min. goście prowadzili 19:14, a pięć minut później 21:16. Od tego momentu zaczęła się słabsza gra elblążan. Taki obrót sprawy wykorzystali gospodarze i na siedem minut przed końcem meczu zmniejszyli stratę do dwóch bramek 23:21. Mimo naporu gospodarzy elblążanie już do końca meczu nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa. Mimo wygranej nasz zespół spadł w tabeli z drugiego na trzecie miejsce. Elbląską ekipę wyprzedził zespół Bosmana Gwardii Koszalin, który ma lepszy bilans bramkowy.

Techtrans Darad zagrał w składzie: Korzeniowski, Szczepanik, Skoczeń - Minkiewicz - 6, Roszkowski - 6, Laskowski - 1, Stypułkowski 1, Ł. Janowicz, Januszewski, Długosz - 7, T. Janowicz - 1, Lenarczyk - 6, Woźniak, Sikut

Komplet wyników trzeciej kolejki: Cuiavia Inwrocław - Patia Buk 7:22, Bosman Gwardia Koszalin - Huragan Morąg 27:15, Aluminium Konin - Nielba Wągrowiec 16:24, Tęcza Kościan - Orlen II Płock 19:31, Komandor Bydgoszcz - Jurand Ciechanów 33:23, Victoria Bartoszyce - Techtrans Darad Elbląg 24:28