Techtrans po raz drugi (piłka ręczna)

Drugie zwycięstwo w rundzie rewanżowej odnieśli piłkarze ręczni II-ligowego Techtransu Darad Elbląg. W meczu tym przed własną publicznością elblążanie pokonali Nielbę Wągrowiec 31:29 (13:11).

Niesamowicie zacięte spotkanie obejrzeli w sobotę kibice w Elblągu. W meczu 17. kolejki Techtrans Darad podejmował niżej notowaną Nielbę Wągrowiec. Sobotni rywal elblążan znajduje się w dolnej części tabeli i broni się przed spadkiem. Dlatego też można się było spodziewać, że mecz będzie zacięty i wyrównany. Dla gości każde spotkanie jest już na wagę utrzymania się w lidze. Mecz był na tyle wyrównany, że tylko w pierwszej połowie na tablicy wyników sześciokrotnie notowaliśmy remis, a w całym meczu aż piętnaście razy. Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze po celnym rzucie Marcina Lenarczyka. Przez kolejne cztery minuty żadnemu z zespołów nie udało się zdobyć bramki. Dopiero w 5 min, goście doprowadzili do wyrównania. Przez kolejne minuty zarysowała się lekka przewaga gości, którzy odskoczyli na trzy bramki i w 20. min prowadzili 9:6. Wystarczyło jednak pięć kolejnych minut i po bramkach Laskowskiego, Bohdana i T. Janowicza gospodarze doprowadzili do wyrównania 9:9. Chwilę później wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 13:11.
     Po zmianie stron nadal kibice zgromadzeni w hali MOS oglądali zacięte i wyrównane widowisko. Na tyle zacięte, że w 43. min czerwoną kartkę w Techtransie zobaczył Marcin Stypułkowski i musiał opuścić boisko. Wyrównane spotkanie toczyło się do 57. min, kiedy to na tablicy widniał ostatni wynik remisowy w tym meczu 27:27. Wówczas trener Nielby poprosił o czas, jednak reprymendy jego na nic się zdały. Elblążanie zaraz po tym zdobyli dwie bramki z rzędu i na niespełna dwie minuty przed końcem prowadzili 29:27. W końcówce na ławkę kar powędrowała dwójka naszych zawodników Szarłowski i Laskowski i mimo że gospodarze grali w pięciu przeciwko siódemce gości, zdołali "dowieźć" korzystny wynik do ostatniej syreny.

Techtrans Darad Elbląg - Nielba Wągrowiec 31:29 (13:11)

Techtrans: Korzeniowski, Szczepanik - Roszkowski 7, Laskowski 5, Stypułkowski 4, Długosz 4, Lenarczyk 3, T.Janowicz 3, Ł. Janowicz 3, Ługowski, Bohdan 1, Szarłowski 1.
     Nielba: Gebler, Moćko, Przysiek - Fautjman 1, Zieliński 7, Urbaniak 1, Sielecki 8, Bach, Biskupski, Ciesielski 3, Futro, Kościelny, Olszał, Galus 7

Wyniki 17. kolejki: Orlen II Płock - Patria Buk 37:22, Victoria Bartoszyce - Jurand Ciechanów 22:26, Komandor Bydgoszcz - Bosman Gwardia Koszalin 22:38, Techtrans Darad Elbląg - Nielba Wągrowiec 31:29, Tęcza Kościan - Huragan Morąg 10:0 (walkower)

• Według mnie mecz ten stał na niezbyt wysokim poziomie .Było zbyt wiele błędów i wiele kontrowersyjnych decyzji .Bochaterem meczu został młody zawodnik który nie gra zbyt długo (Janowicz).