512 918 555

Tramwaj już jeździ Tramwaj już jeździ

Tenisiści Old Masters mistrzami Elbląga

Elbląg, Tenisiści Old Masters mistrzami Elbląga fot. MOSiR

Zakończyły się rozgrywki Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali tenisiści zespołu Old Masters, którzy w decydującym meczu 3:0 pokonali 16 Batalion Dowodzenia.

W najważniejszym meczu sezonu spotkały się dwie najlepsze drużyny rundy zasadniczej. Obrońca mistrzowskiego tytułu 16 Batalion Dowodzenia dotarł do finału dzięki wygranej 3:1 z JaRo Zatorze, natomiast Old Masters w drodze do finału ograło Weteranów 3:0. To wszystko zapowiadało się, że walka o złote medale będzie ważyła się do ostatniej piłki i tak też się stało. I mimo, że tenisiści Old Masters wygrali 3:0, to zwycięstwo wcale łatwo nie przyszło. Każdy z pojedynków trwał pięć setów, a o wygranej decydowały pojedyncze akcje. Na pierwszym stole Dariusz Sikora zmierzył się z Marcinem Podkańskim. Pierwszy i trzeci set padł łupem Sikory, drugi i czwarty wygrał Podkański, a to oznaczało, że o wygranej zadecyduje piąty set. W decydującej partii lepiej przy stole poradził sobie Podkański zwyciężając 11:8 i cały mecz 3:2. Także na drugim stole kibice obejrzeli zacięty pojedynek, który na swoją korzyść rozstrzygnął Tomasz Tekliński, wygrywając 3:2 z Wojciechem Dzierżko. Obrońcy tytułu próbowali odwrócić losy meczu w grze podwójnej, ale po raz trzeci tego dnia lepsi okazali się rywale. Debel Podkański/Tekliński zwyciężył 3:2 i tym samym zespół Old Masters mógł cieszyć się ze zdobycia mistrzowskiego tytułu.

Nieco mniej emocji towarzyszyło rywalizacji o brązowe medale w której JaRo Zatorze zagrało z Weteranami. Spotkanie rozstrzygnęło się w trzech szybkich setach. Na pierwszym stole Janusz Kriger ograł 3:0 Henryka Głowackiego. W jego ślady poszedł Roman Grudzień, który 3:0 pokonał Zygmunta Sznazę. Także w grze podwójnej górą okazali się tenisiści JaRo Zatorze. Brązowi medaliści pierwszego seta wygrali 14:12, drugiego 11:9, a w trzecim pokonali rywali 11:5 i tym samym zapewnili sobie trzecie miejsce w sezonie 2015/2016. Najwięcej emocji przyniósł jednak mecz o miejsce 11 w którym ESM Sielanka zmierzyła się z Zakrzewem. W dwóch pierwszych grach singlowych górą okazali się tenisiści Sielanki. Mirosław Majczyna wygrał 3:0 z Jackiem Zielińskim, a Zbigniew Piasecki ograł 3:1 Sławomira Bałchan. Jak się później okazało, przełomowym momentem meczu była gra deblowa, wygrana przez Zakrzewo 3:2. Od tego momentu Zakrzewo zwyciężyło dwa kolejne pojedynki i cały mecz 3:2.

Po ostatnim meczu odbyło się uroczyste zakończenie rozgrywek ligowych i wręczenie nagród. Trzy najlepsze drużyny obecnego sezonu otrzymały puchary oraz medale. Dodatkowo Janusz Kriger z zespołu JaRo Zatorze został najlepiej punktującym graczem ligi i w jego ręce trafiła pamiątkowa statuetka. Przed drużynami przerwa wakacyjna, a na kolejną edycję Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego organizatorzy zapraszają we wrześniu. Więcej informacji o rozgrywkach, tabele, terminarze, statystyki oraz galerie zdjęć, można znaleźć na stronie internetowej MOSiR w zakładce Amatorska Liga Tenisa Stołowego.
     Skład zwycięskiej drużyny Old Masters: Lech Brzeski, Olaf Bukowski, Marcin Podkański, Arkadiusz Szóstek, Tomasz Tekliński, Kazimierz Turzyński.