Tenisiści z Elbląga wygrali turnieje w Trójmieście

Elbląg, Tenisiści z Elbląga wygrali turnieje w Trójmieście

Duża grupa zawodników z Elbląga wybrała się w miniony weekend (4 i 5 czerwca) na turnieje do Gdańska i Sopotu. W Sopocie został rozegrany ogólnopolski turniej klasyfikacyjny kadetów, w którym startował Szymon Kierwiak trenujący w szkole tenisa B&M Tennis Club.

Szymon zaprezentował świetną formę, wygrywając turniej singlowy i deblowy bez straty seta. W finale gry pojedynczej wygrał z Krzysztofem Wetoszka 6/3 7/6. W parze z Aronem Stajszczakiem pokonali w finale gry podwójnej parę Krzysztof Wetoszka/Dariusz Kuczyński 6/2 7/6.
       - Szymon powoli "łapie" formę na zbliżające się mistrzostwa Polski, które odbędą się w Warszawie w dniach 14-19 czerwca – podsumowuje trener Szymon, Bartłomiej Kierwiak.
       W Gdańsku na kortach tenisowych szkoły tenisowej DonBalon odbył się turniej Tenis10 Lion’s Bank Tennis Cup. Był to turniej wpisany do kalendarza turniejów Polskiego Związku Tenisowego. Turniej odbył się w 3 kategoriach wiekowych do lat 7, 8 i 10.
       Turniej w Gdańsku został zdominowany przez dzieci z Elbląga. W kategorii do lat 7 pierwsze miejsce zajął Igor Piotrowski (Szkoła tenisa Scoore) i piąte miejsce Ksawery Kierwiak (B&M Tennis Club). W kategorii do lat 8 całe podium padło łupem dzieci z Elbląga. Pierwsze miejsce zdobył Igor Piotrowski (Szkoła tenisa Scoore), drugie Leszek Wójcik (Szkoła tenisa Scoore) i trzecie Igor Cylkowski (B&M Tennis Club). W kategorii do lat 10 pierwsze miejsce zdobył Piotr Kowalik (Szkoła tenisa Scoore). Gratulujemy wszystkim wspaniałych sukcesów i życzymy kolejnych.