UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

To było wielkie wyzwanie

 
Elbląg, To było wielkie wyzwanie
fot. nadesłana

Wraz z nastaniem nowego roku członkowie LOK Koło „Łaziki” rozpoczęli realizację cyklu tematycznych szkoleń. Korzystając z życzliwości Nadleśnictwa Elbląg przeprowadzili dwuetapowe, dwudniowe szkolenie survivalowe. Pierwszy etap obejmował doskonalenie umiejętności w zakresie poruszania się w terenie z wykorzystaniem mapy i busoli.

Do celów szkoleniowych wykorzystano m.in. opracowane przez Elbląski Klub Orienteeringu „Gryf” mapy terenu z naniesionymi Zielonymi Punktami Kontrolnymi. Istotnym elementem szkolenia było także radzenie sobie w terenie w trudnych warunkach atmosferycznych. W dalszej części szkolenia, ku zadowoleniu jego uczestników, okazało się, że sama natura była wyjątkowo łaskawa i stworzyła doskonałe warunki atmosferyczne (spora warstwa śniegu, a temperatura w nocy spadła do – 9 0C). Wykorzystując ten fakt, spędzili oni noc w lesie doskonaląc umiejętności w zakresie bytowania. Noc mijała szybko, ale brak namiotu oraz niska temperatura była sporym wyzwaniem dla uczestników szkolenia. Gdy nastała noc, przydała się zarówno umiejętność rozpalania ognia za pomocą krzesiwa, jak również odpowiednie wyposażenie. Po nocy spędzonej na łonie natury rozpoczął się drugi etap szkolenia. Zaplanowano w nim doskonalenie umiejętności samodzielnego wydostania się w sytuacji załamania się lodu pod ciężarem człowieka. Okazało się, że teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką. Zimna woda oraz ubranie w sposób znaczący utrudniały wydostanie się z wody. Ale warto było podjąć rękawicę i przekonać się na własnej skórze, jakie mogą być efekty i skutki nierozważnego wejścia na zmarznięte zbiorniki wodne.
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama