512 918 555

Zakaz połowu Zakaz połowu

Tomita z Pucharem Polski

Elbląg, Tomita z Pucharem Polski fot. nadesłane

Na odbywającym się w Bytomiu Pucharze Polski Juniorek/Juniorów Młodszych w Judo zawodnicy Tomity zaliczyli kolejny dobry występ. Michał Dudek zajął pierwsze miejsce w kategorii wagowej +90kg.

Dudek w finale pokonał przez ippon Ryszarda Kubicę z SS "Dąb" Dębowiec. W drodze do finału Michał pewnie wygrywał we wszystkich walkach.
     W drugim dniu zawodów w kategorii dziewcząt Ola Mazur w kat.wag.48 kg zajęła znakomite trzecie miejsce. Tym samym podtrzymała wspaniałe pasmo sukcesów zawodników naszego klubu.
     Pozostałe zawodniczki: Ola Kołtunowska po zwycięstwie w pierwszej walce przez ippon w drugiej musiała uznać wyższość rywalki i zakończyła udział w turnieju; Angelika Wojciechowska podczas drugiego pojedynku doznała kontuzji i została wycofana z turnieju.

Również w sobotę dzieci naszego klubu wystartowały w Otwartych Mistrzostw Grudziądza Festiwal Judo Dzieci o "Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza". Nasza 14 osobowa ekipa zdobyła 7 medali co pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca drużynowo. Na najwyższym stopniu podium stanęli Ala Dudek (kat. 50 kg) i Kacper Wojciechowski (kat. 50 kg).