Sobota 03-12-2016, imieniny Franciszka, Ksawerego

Tonąca Syrenka (okręgówka)

Nadal nie wiedzie się w lidze okręgowej Syrenie Młynary, która po ostatniej porażce z GKS Iława spadła na przedostatnie miejsce w tabeli. Zaledwie jeden punkt wywalczyło MGKS Tolkmico remisując 1:1 z beniaminkiem Tęczą Miłomłyn. Pewne trzy punkty wywalczyła natomiast Zatoka Braniewo pokonując na własnym stadionie dotychczasowego lidera rozgrywek Zamek Kurzętnik 3:1.

Na pewno sporą niespodzianką szóstej kolejki ligi okręgowej jest wygrana Zatoki Braniewo z dotychczasowym liderem Zamkiem Kurzętnik 3:1 (2:0). Niżej notowana Zatoka sprawiła tym samym swoim kibicom miłą niespodziankę. Już po pierwszej połowie i bramkach Pszczołowskiego oraz Sikorskiego braniewianie prowadzili 2:0. W drugiej połowie wprawdzie piłkarze z Kurzętnika zdobyli bramkę kontaktową, ale na dziesięć minut przed końcem wynik spotkania ustalił z rzutu karnego Sikorski.
     Zaledwie jeden punkt wywalczyli w meczu wyjazdowym piłkarze MGKS Tolkmicko remisując z beniaminkiem Tęczą Miłomłyn 1:1 (0:0). Po pierwszej bezbramkowej połowie, w drugiej na jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze z Tolkmicka po strzale Jernata. Ambitnie grający gospodarze na kwadrans przed końcem doprowadzili do wyrównania, a bramkę zdobył Rukat.
     Nadal nie wiedzie się Syrenie Młynary, która po ostatniej porażce 0:2 z GKS Iława spadła na przedostatnie miejsce w tabeli. Mecz z GKS-em był dość wyrównanym spotkaniem, a o sukcesie gospodarzy zadecydowały zaledwie dwie minuty, w których to Syrena straciła aż dwie bramki.
     Nowym liderem został Warmiak Łukta, który bez większych problemów pokonał Czarnych Rudzienice 3:1. Natomiast aż dziesięć bramek zobaczyli kibice w Olsztynku gdzie miejscowa Olimpia rozgromiła Wałsze Pieniężno 7:3. Mecz ten miał dwa oblicza. Po pierwszej połowie, w której dominowali gospodarze (zdobyli trzy bramki), w drugiej do głosu doszli goście i po golach Olszewskiego, Drozda i Byka doprowadzili do remisu 3:3. Kolejne minuty to znów przewaga Olimpii, która zdołała strzelić rywalom jeszcze cztery bramki.

Komplet wyników 6. kolejki: Start Nidzica - GKS Wikielec 4:3 (3:1), GKS Iława - Syrena Młynary 2:0 (2:0), Grunwald Frygnowo - Olimpia Kisielice 0:2 (0:0), Czarni Rudzienice -Warmiak Łukta 1:3 (1:2), Zatoka Braniewo - Zamek Kurzętnik 3:1 (2:0), Tęcza Miłomłyn - MGKS Tolkmicko 1:1 (0:0), Drwęca Samborowo - Iskra Narzym 0:0, Olimpia Olsztynek -Wałsza Pieniężno 7:3 (3:0).