Trampkarze Olimpii mistrzem województwa

Elbląg, Trampkarze Olimpii mistrzem województwa

Ostatni mecz w ekstraklasie Trampkarzy miał ogromny ciężar gatunkowy. W bezpośrednim starciu zmierzyli się Czarni Olecko, którym ewentualne zwycięstwo dawało utrzymanie w lidze, z Olimpią, która chcąc zostać mistrzem, również musiała wygrać.

Spotkanie z Oleckiem miało wręcz dramatyczny przebieg. Co prawda pierwsza połowa nie wskazywała, że do końcowego gwizdka będzie się ważyć kwestia mistrzostwa, tym bardziej że Olimpia już w 2 minucie wyszła na prowadzenie. Prostopadłym podaniem popisał się Pryczkowski, zaś Wiśniewski pewnym strzałem wyprowadził elblążan na prowadzenie. - Nasza gra jednak nie była najlepsza. Mało miejsca na boisku powodowało, że ciężko było przedostać się w pole karne przeciwników i nie stworzyliśmy zagrożenia drużynie gospodarzy. - poinformował trener Olimpii Bohdan Konarzewski współpracujący z Rafałem Starzyńskim.
       Druga połowa była niczym filmowy horror. Najpierw w 47 min. Damian Juchniewicz wykorzystał błąd defensywy Olimpii i w sytuacji sam na sam z bramkarzem umieścił piłkę w siatce. Było 1:1. W 52 minucie rzut karny dla Czarnych. Pewnym egzekutorem okazał się Marek Nowakowski. - Na szczęście nie straciliśmy nadziei i w 57 minucie po bramce Dominika Kozery wróciliśmy do gry. Czas jednak uciekał nieubłaganie. Niby mieliśmy przewagę optyczną, ale nie mogliśmy stworzyć sytuacji. Dopiero na 8 min przed końcem Wiśniewski po asyście Kozery strzelił na 2:3. - dodał trener Olimpii
       Końcówka meczu to olbrzymie nerwy i mało gry w piłkę nożną. Arbiter doliczył 4 minuty, które ciągnęły się niemiłosiernie długo. Jednak więcej bramek nie padło i równo z końcowym gwizdkiem Olimpia zaczęła świętować zdobycie mistrzostwa.
       To jednak nie koniec sezonu. Czas na postawienie kropki nad “i” w meczach barażowych o CLJ U-15. Przeciwnikiem Olimpii będzie mistrz województwa Podlaskiego - MOSP Białystok. Wstępnie przyjęto, że mecze zostaną rozegrana 22 i 26 czerwca, ale terminy nie są jeszcze potwierdzone.