Piątek 16-11-2018, imieniny Małgorzaty, Gertrudy

Trampkarze Olimpii z dwoma zwycięstwami

Elbląg, Trampkarze Olimpii z dwoma zwycięstwami fot. nadesłana

W kategorii trampkarz Akademia Piłkarska Olimpii Elbląg gra dwoma drużynami. “Jedynka” występuje w “Ekstraklasie”, dwójka w lidze wojewódzkiej. W miniony weekend obie pewnie wygrały.

C1 Trampkarz "Ekstraklasa"
     Olimpia zagrała z “ligi latarnią”, czyli Warmią Olsztyn. Teoretycznie żółto-biało-niebiescy nie mieli mieć żadnych problemów ze zwycięstwem, w końcu Warmia w 10 meczach nie zdobyła jeszcze kompletu punktów. Potwierdzenie tezy oglądaliśmy na boisku.
     Warmiacy ustawili się na własnej połowie i w zasadzie nie próbowali atakować bramki Olimpii. Na pierwszego gola czekaliśmy do 23 minuty. Na prowadzenie żółto-biało-niebieskich wyprowadził Mateusz Wiśniewski po zagraniu Dominika Kozery. Olimpia dominowała i kolejne bramki były kwestią czasu. Przeciwnicy nie mieli argumentów na powstrzymanie ataków elbląskiej drużyny. Do przerwy oglądaliśmy jeszcze 4 gole i po pierwszej połowie Olimpia prowadziła 5:0.
     Druga część meczu to potwierdzenie dominacji Olimpii i bramkowy festiwal drużyny prowadzonej przez Bohdana Konarzewskiego i Rafała Starzyńskiego. Żółto-biało-niebiescy wygrali ostatecznie 13:0 i umocnili się na pozycji lidera. Na trzy kolejki przed końcem Olimpia zdobyła 25 punktów i wyprzedza drugi Stomil Olsztyn o 2 oczka.
     Olimpia: Antoni Sadowski - Filip Redesiuk, Nikodem Kozak, Norbert Berdyczko, Bartosz Kruczyński, Dawid Klemens, Wojciech Kaczmarzyk, Hubert Haracz, Mateusz Wiśniewski, Dawid Winiarski, Dominik Kozera
     Po przerwie zagrali: Oliwier Bogdański, Kacper Aniołowski, Szymon Grączewski, Filip Sokół, Jakub Kołecki, Mateusz Bojanowski, Gabriel Łąpieś
     I liga wojewódzka C1 Trampkarz Grupa 2
     Praktycznie przez cały mecz przewaga Olimpii była bardzo wyraźna mimo złego początku. W czwartej minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Stracony gol podziałał na Olimpię jednak bardzo mobilizująco i z każdą minutą przejmowała kontrolę nad spotkaniem, skrupulatnie realizując założenia taktyczne.
     - Boisko w Żabim Rogu niezbyt sprzyjało technicznej i ładnej grzej, jednak konsekwentnie graliśmy w swoim stylu, długo i cierpliwie budując akcje. - przyznał po meczu trener Rafał Starzyński, prowadzący drużynę wspólnie z Bohdanem Konarzewskim.
     Olimpia szybko zniechęciła gospodarzy do biegania i skutecznie odebrali argumenty boiskowe. Wydaję się nawet, że na lepiej przygotowanej murawie zwycięstwo byłoby jeszcze okazalsze. Ostatecznie żółto-biało-niebiescy wygrali 5:1 po hattricku Mateusza Łowińskiego oraz po golach Tymka Pryczkowskiego i Bartka Leszczyńskiego.

Olimpia: Michał Tyburski, Artur Łąpieś, Filip Kasprzykowski, Krzysiek Rokita, Bartek Leszczyński, Tymek Pryczkowski, Kordian Stolarowicz, Marek Mostowiec, Wojtek Stróżewski, Mateusz Głowiński.
     Po przerwie grali: Maciej Pawełoszek, Kacper Łaszak, Szymon Szopiński, Tomek Łoś, Mikołaj Sanocki, Bartek Gumiński, Karol Ornoch.

Partonem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl