Trójka na medal (pływanie)

W Oświęcimiu przez trzy dni o medale mistrzostw Polski walczyli pływacy w wieku 13 lat. Elbląg na mistrzostwach reprezentowały kluby UKS Delfin 2 i UKS Jedynka. Trzy medale zdobyte na mistrzostwach przez duet pływacki z Delfina 2, to piękny sukces zawodników i ich szkoleniowca Tomasza Mizerskiego.

W pierwszym dniu zawodów najlepiej spisał się Sebastian Towarek z UKS Jedynka, który w rywalizacji 89 pływaków na dystansie 200 m w stylu dowolnym zajął piąte miejsce z czasem 2:12.94. W finale B na 400 m zmiennym Wiktoria Bieńkowska z Delfina 2 była najlepsza i z czasem 5:39.28 zajęła 9. miejsce w mistrzostwach.
     Pływaczka pokazała klasę w drugim dniu mistrzostw. W rywalizacji 56 zawodniczek na 100 m klasykiem Wiktoria wywalczyła wicemistrzostwo Polski z czasem 1:17.52, a rekord Polski wynosi 1:15.38. W finale na 400 m stylem dowolnym Sebastian Towarek z Jedynki z czasem 4:35.59 był szósty. W ostatnim dniu zawodów Bartosz Nowak z Delfina 2 wypływał srebro na 100 m stylem dowolnym z czasem 58.68 sek. Do złotego medalu zabrakło elblążaninowi 0,41 sek. W rywalizacji 95 pływaków na tym dystansie Paweł Pławecki z Jedynki był 60. Okazję do wybuchu największej radości w elbląskich ekipach sprawiła Wiktoria Bieńkowska z Delfina 2. Pokazała klasę i wywalczyła mistrzostwo Polski na 200 m klasykiem czasem 2:43.84. Ostatni dzień mistrzostw zakończył na 5. miejscu w wyścigu na 800 m stylem dowolnym Sebastian Towarek z Jedynki.
     - Praca na treningach przynosi efekty - mówi z zadowoleniem Tomasz Mizerski, trener UKS Delfin 2. - Chcę podkreślić, że nasi medaliści ustanowili trzy nowe rekordy Warmii i Mazur.