Truso coraz bliżej Final Four! (piłka ręczna)

Elbląg, Truso coraz bliżej Final Four! (piłka ręczna)

Juniorzy Truso rewelacyjnie rozpoczęli zmagania 1/4 finału Mistrzostw Polski. Podopieczni Grzegorza Czapli rozstrzygnęli wynik piątkowego starcia już w pierwszej połowie, by ostatecznie wygrać z Siódemką Miedź II Legnica 38:27.

Szczypiorniści MKS Truso Elbląg znaleźli się w gronie ośmiu najlepszych drużyn w swojej kategorii wiekowej. Zespół Grzegorza Czapli walczy o wejście do Final Four w Krakowie z Siódemką Miedź II Legnica, Kusym Kraków i MTS I Kwidzyn. Elblążanie znakomicie rozpoczęli turniej, bo od wysokiej wygranej z legniczanami. Już od pierwszych minut zarysowali swoją przewagę i prowadzili 4:0. Z łatwością dochodzili do sytuacji rzutowych, nie mieli problemów z podawaniem do kołowego i po kwadransie gry prowadzili 11:6. Piłkarze Truso punktowali seryjnie, a w Miedzi w zasadzie jedynym zagrożeniem był Wojciech Styrcz, który w pierwszej połowie rzucił sześć bramek. Po drugiej stronie znakomite zawody rozgrywał Rafał Stępień i Damian Pawelec, którzy w sumie trzynastokrotnie pokonali bramkarza Siódemki. Watro zaznaczyć, że aż dwa trafienia zanotował elbląski golkiper Jakub Dąbrowski. Po 30 minutach gry Truso prowadziło 23:14.
       Początek drugiej odsłony zawodów był nieskuteczny w wykonaniu obu zespołów, a szybciej do siatki trafili rywale. Elblążanie pierwszego gola zdobyli dopiero w 37. minucie, jednak do tego czasu stracili tylko dwa. Do 43. minuty zawody były bardzo wyrównane, bramki padały praktycznie naprzemiennie, do stanu 28:19. Wysokie prowadzenie Truso wprowadziło nieco rozluźnienia w szeregi drużyny, bo rywale zaczęli odrabiać straty, w ciągu dwóch minut rzucili aż pięć bramek i zbliżyli się na cztery oczka. Zaraz jednak elblążanie wrócili do swoje dobrej dyspozycji i do końca meczu pozwolili przeciwnikom rzucić tylko trzy bramki, a sami trafili dziesięciokrotnie. MKS wygrał 38:27 i zrobił duży krok w kierunku awansu do najlepszej czwórki.

MKS Truso Elbląg - Siódemka Miedź II Legnica 38:27 (23:14)