Truso na fali pod siatką

Elbląg, Drużyna kadetów Truso Elbląg
Drużyna kadetów Truso Elbląg (fot. MOSiR)

Młodzi siatkarze MKS Truso Elbląg, po wygranej 3:0 nad zespołem SMS Ostróda na własnym boisku, otworzyli sobie drogę do finałów Wojewódzkiej Ligi Kadetów. Elblążanie odnieśli już siódme zwycięstwo i pewnie zmierzają do gry o ćwierćfinał mistrzostw Polski.

W pierwszym secie elblążanie uzyskali kilkupunktową przewagę. Goście jednak nie złożyli broni w tej partii i w jednym ustawieniu odrobili kilka oczek. O przerwę w grze poprosił trener MKS Truso Stanisław Gudziński. Elblążanie wrócili na parkiet z nowymi siłami i spokojnie doprowadzili pierwszego seta do końca, wygrywając ostatecznie 25:22.
       - W pewnym momencie gra posypała się w każdym elemencie. Błąd rodził błąd. Na szczęście udało się nam doprowadzić tego seta, zwycięsko, do końca – o pierwszym secie mówił Grzegorz Myśliński, kapitan MKS Truso Elbląg.
       Początek drugiej odsłony to walka punkt za punkt. Dobra gra w ataku zawodników z Ostródy sprawiła, że drużyna MKS Truso musiała gonić wynik. Na szczęście końcówka seta ponownie należała do podopiecznych Stanisława Gudzińskiego, którzy wyszli na prowadzenie i nie stracili go już do końca, wygrywając 25:21.
       Trzeci set rozpoczął się od wyraźnej przewagi gospodarzy, którzy w tej partii nie oddali prowadzenia ani na chwilę. Siatkarze Truso kontrolowali grę niemal w każdym elemencie. Wyraźną przewagę osiągnęli w bloku, co było kluczem do zwycięstwa nie tylko w tym secie ale i całym meczu. Zawodnicy SMS Ostróda mimo podjętej walki, ostatecznie ulegli elblążanom 19:25 i w całym meczu 0:3.
       - Zagraliśmy bardzo słabo. Może to wynikać ze zmęczenia drużyny po niedawno zakończonym obozie przygotowawczym. Nie zmienia to faktu, że był to słaby mecz w naszym wykonaniu, natomiast Truso pokazało, że potrafi grać bardzo dobrze – mówił po meczu Jakub Michalak, trener SMS Ostróda.
       Po zwycięstwie zadowolenia z gry swojego zespołu nie krył trener MKS Truso. - Oni tak po prostu grają. To, że nie powiodło się nam w niektórych meczach, to wszystko tkwi w głowie. Dzisiaj chłopaki byli na fali i nic nie było ich w stanie z niej zrzucić. Przeważaliśmy dziś głównie w bloku, co wymusiło wiele błędów po stronie Ostródy. Mieliśmy wyraźnie większy zasięg i potrafiliśmy to wykorzystać, a to cieszy – powiedział Stanisław Gudziński.
       Siatkarzy MKS Truso czekają jeszcze dwa mecze wyjazdowe, które zadecydują, na którym miejscu ostatecznie uplasują się w lidze kadetów. Najbliższe spotkanie rozegrają już w środę w Ełku z miejscowym Herkulesem.