Wtorek 24-04-2018, imieniny Grzegorza, Horacego

512 918 555

Piękna kuweta Piękna kuweta

Truso pewne medalu mistrzostw Polski! (piłka ręczna)

Elbląg, Truso pewne medalu mistrzostw Polski! (piłka ręczna) fot. Anna Dembińska

Piłkarze ręczni MKS Truso Elbląg pokonali MTS Kwidzyn 25:23 i są już przynajmniej wicemistrzami Polski. Zobacz zdjęcia z meczu. Jutro o godz. 12 drużyna Grzegorza Czapli zawalczy z Vive Kielce o złoto.

Dziś i jutro w hali MOS przy ul. Kościuszki cztery najlepsze drużyny w Polsce walczą o miano mistrza w kategorii juniorów młodszych. W gronie tym znalazła się elbląska ekipa, która ma za sobą rewelacyjny sezon, a zwieńczeniem ciężkiej pracy podopiecznych Grzegorza Czapli będzie medal mistrzostw Polski. Po pierwszym dniu rozgrywek już wiemy, że elblążanie zajmą minimum drugie miejsce, a szanse na złoto mają ogromne. Ich rywalem będzie Vive Kielce, które wysoko pokonało Wisłę Płock i jutro będzie próbowało zaskoczyć naszą drużynę. Elblążanie mają spore szanse na zwycięstwo, bowiem już w tym sezonie udowodnili, że są w stanie wygrać z kielczanami.
     Dzisiejszy mecz z MTS Kwidzyn od pierwszych minut był bardzo zacięty. Obie drużyny wiedziały o co walczą i od początku grały twardo w defensywie. Wynik meczu otworzył w 4. minucie Kamil Karczewski, a na 2:0 podwyższył Leszek Grenda. Rywale wykorzystali dziury w elbląskiej obronie i w 8. minucie doprowadzili do wyrównania. W kolejnych minutach parkiet należał do szczypiornistów Truso. Najpierw rzut karny wykorzystał Damian Pawelec, a chwilę później skutecznie interweniował między słupkami Jakub Dąbrowski. Na prowadzenie 5:2 wyprowadził gospodarzy Rafał Stępień. Na tę sytuację zareagował szkoleniowiec Kwidzyna. Zawodnicy MTS poprawili skuteczność, a elblążanie zaczęli popełniać błędy. Niewykorzystany karny, kroki, błąd chwytu wykorzystywali kwidzynianie i w 18. minucie doprowadzili do wyrównania po 6. Sprawy w swoje ręce wziął Paweł Czapla, który wykończył dwie akcje i Truso znów prowadziło. W kolejnych minutach obie drużyny były nieskuteczne i przez pięć minut licznie zgromadzeni kibice nie uświadczyli bramek. Niemoc strzelecką MKS przerwał Kamil Karczewski i Elbląg miał trzy bramki przewagi. Do końca pierwszej połowy nasza drużyna grała nieźle w obronie, kilka rzutów obronił Jakub Dąbrowski i na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 11:7.
     Druga odsłona zawodów rozpoczęła się od dwóch goli kwidzynian. Błędy elblążan umożliwiły rywalom na przeprowadzanie kontrataków i po jednym z nich tablica wyników wskazywała 13:12. Po przerwie na żądanie, do siatki trafił Paweł Czapla. Niestety w kolejnych akcjach nasi zawodnicy mylili się przy podaniach i w 39. minucie był remis (14:14). Elblążanie nie pozwolili rozpędzić się rywalom na dobre, a wręcz przeciwnie potrafili doskonale ich zatrzymać. Od 40. do 45. minuty zawodnicy Truso trafili do siatki kwidzynian pięciokrotnie, tracąc w tym czasie tylko jedną bramkę. Elblążanie mieli cztery gole przewagi i na rozmowę swoich zawodników zaprosił trener MTS. Sugestie szkoleniowca poskutkowały i przyjezdni zaczęli odrabiać straty. W szeregach elbląskiej drużyny robiło się coraz bardziej nerwowo i od 50. do 57. minuty nie padła ani jedna bramka, a kwidzynianie doprowadzili do wyrównania po 21. Minutę później nadal był remis. W elbląskiej bramce nastąpiła zmiana, która okazała się szczęśliwa, bo przy stanie 23:22 rzut kwidzynian obronił Sebastian Zakolski. Po indywidualnej akcji Rafała Stępnia, Truso było już niemal pewne zwycięstwa. Ostre stracie dwóch zawodników zaowocowało czerwonymi kartkami, jednak sytuacja ta nie przeszkodziła elblążanom w odniesieniu zwycięstwa. MKS pokonał MTS Kwidzyn 25:23 i zapewnił sobie minimum wicemistrzostwo Polski.

MKS Truso Elbląg - MTS Kwidzyn 25:23 (11:7)
     Truso
:Dąbrowski, Zakolski, Budzich 1, Cierzan, Czapla 4, Pawelec 2, Kurowski, Urbański, Grenda 4 , Ostałowski 1, Karczewski 6 , Ławrynowicz 2, Stępień 5, Wielgosz, Budek, Szaro.

Jutro o godz. 10 w hali MOS przy ul. Kosciuszki w meczu o 3. miejsce Wisła Płock zmierzy się z Kwidzynem, natomiast nasza drużyna wybiegnie na parkiet o godz. 12, by powalczyć o złoto z Vive Kielce. Uroczyste zakończenie planowane jest na godz. 13:30. Wstęp wolny.

• #GoTruso ? Raz dwa trzy kieleckie ... Jutro po zwycięstwo Panowie ????
    10 1
    wychowanek Truso (2016-06-03)
  • Nie jestem z Elbląga ale byłem na meczu i bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie frekwencja i doping kibiców. Za to brawa natomiast duchota na hali ogromny minus. ..
    13 1
    Mam (2016-06-03)
  • .. należało by tylko przypomnieć wpis pod pierwszym artykułem o finałach. Kopiuję go i wklejam ""Organizacja turnieju na Kościuszki to porażka. Wstyd przed innymi drużynami. Brak komfortu oglądania dla kibiców i dla drużyn. Po co mamy ładną halę na Grunwaldzkiej? Jak staraliście się to trzeba było zrobić to "z klasą" a jak nie było stać to po co "kompromitować" się. " 2 3 AXD (2
    4 5
    AXD(2016-06-04)
  • Walczymy o złoto! Truso najlepszym klubem w mieście!
    6 1
    (2016-06-04)
  • Gratulacje Truso!!! Duchota I hala na Kosciuszki to Nasza przewaga:)
    5 1
    Meblarz (2016-06-04)
  • Duma napawa,radosc wielka, ze po wielu latach medal mistrzostw Polski zagosci w Elblagu! W Truso wielu z nas probowalo sil by wzniesc sie na taki poziom, zycze naszym szczypiorniakom powodzenia i wygranej w finale.
    5 1
    Loczek77 (2016-06-04)
  • axd jak się nie znasz i nie pojmujesz atutu sali na której się trenuje to się nie kompromituj i dalej udawaj palanta na pokaz
    1 0
    jakiś(2016-06-04)
  • jakiś - to nie jest meczyk w Pacanowie na klepisku tylko Finał Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Chociaż. .. .brak jakiegokolwiek baneru na hali mógł na to wskazywać. Przypuszczam, że długo ZPRwP nie przyzna Elblągowi organizacji finałów w tej dyscyplinie sportu.