Truso pokonało faworyta (piłka ręczna)

Elbląg, Truso pokonało faworyta (piłka ręczna)

Juniorki młodsze Truso Elbląg zakończyły zmagania w 1/16 mistrzostw Polski miłym akcentem. Podopieczne Matry Czapli niespodziewanie pokonały faworyzowany MKS Karczew 35:19, jednak nie zdołały awansować do kolejnego etapu. Zobacz zdjęcia z meczu.

Zakończył się turniej 1/16 mistrzostw Polski, którego organizatorem był MKS Truso Elbląg. Gospodynie rywalizowały z silnymi ekipami i miały niewielkie szanse na awans. Pierwszego dnia elblążanki przegrały z Panterami Dopiewo 30:39. W kolejnym starciu szans naszej drużynie nie dały szczypiornistki z GTPR Gdynia, wygrywając 31:18. Ostatnim przeciwnikiem Truso był MKS Karczew, który już wcześniej zapewnił sobie drugie miejsce i tym samym awans do 1/8 finału. Gospodynie pokazały się w tym meczu z dobrej strony i odniosły imponujące zwycięstwo.
       Podopieczne Matry Czapli dobrze weszły w mecz i w 4. minucie, przy stanie 3:1, o przerwę poprosił trener Grzegorz Ankiewicz. Po przechwycie i kontrze Karoliny Karpińskiej, MKS prowadziło 4:2. Zmuszone grać w osłabieniu gospodynie nie utrzymały przewagi i w 10 minucie był remis po 5. Dobra obrona Niny Oracz, kolejne przejęcie piłki i Truso znów odskoczyło na dwa trafienia. Przez kilka kolejnych akcji oba zespoły popełniały takie same błędy. Elblążanki podwyższyły obronę i przyniosło to efekty. Kontry wykańczała Martyna Szulc, nie myliła się także w ataku pozycyjnym, dzięki czemu zdobyła trzy bramki z rzędu i wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie 11:7. W 26. minucie gospodynie grały w przewadze i wykorzystały ten czas znakomicie. Najpierw do siatki trafiła Dominika Wojda, później na blok nadziały się rywalki, a kontrę wykończyła Klaudia Linda. Do końca pierwszej odsłony zawodów oba zespoły dorzuciły do po jednej bramce i na przerwę zeszły przy wyniku 15:10.
       Po zmianie stron zarówno gospodynie jak i przyjezdne nie mogły znaleźć drogi do siatki, by w końcu w 33. minucie trafiła Marianna Zowczak. Przez 44. sekundy elblążanki grały w podwójnym osłabieniu, jednak przetrwały ten czas bez straty gola. Gra była dość wyrównana, Truso utrzymywało cztero-pięciobramkowe prowadzenie. Od 42. minuty gospodynie całkowicie przejęły inicjatywę i punktowały seryjnie. Elblążanki grały twardo i czujnie w obronie, przechwytywały piłkę, a piłkarki z Karczewa popełniały błędy. Skuteczna w ataku była Wiktoria Tarczyluk, rzucając trzy kolejne bramki dla swojej drużyny i wyprowadzając ją już na dziesięciobramkowe prowadzenie. Przyjezdne odpowiadały pojedynczymi golami, a nasze zawodniczki dogrywały do niepilnowanej kołowej. Trenerka Marta Czapla rotowała składem i na parkiecie pojawiły się wszystkie zawodniczki wpisane do protokołu. Wynik meczu na 35:19 ustanowiła Paulina Turulska, wykorzystując rzut karny.

MKS Truso Elbląg - MKS Karczew 35:19 (15:10)