Truso powalczyło z mistrzyniami Polski (piłka ręczna)

Elbląg, Truso powalczyło z mistrzyniami Polski (piłka ręczna)

Szczypiornistki MKS Truso Elbląg w ostatnim dniu turnieju o awans do finału mistrzostw Polski juniorek, mimo bardzo dobrej pierwszej połowy, nie sprostały obrończyniom tytułu z Chorzowa i przegrały 30:44.

Dzisiejszy rywal elblążanek był najtrudniejszym z grupy, w której gała nasza drużyna. Chorzowianki są pretendentem do zgarnięcia złotego medalu. Zawodniczki Ruchu pierwszego dnia turnieju pokonały Koronę Handball Kielce 33:26, a wczoraj wygrały z gospodyniami 26:22, dzięki czemu zapewniły sobie awans do fazy finałowej. Nasza drużyna miała minimalne szanse na pokonanie dużo silniejszego rywala, jednak w pierwszej połowie elblążanki walczyły z chorzowiankami jak równy z równym. Gra od początku była dość wyrównana i tablica wyników kilkukrotnie wskazywała remis (3:3, 4:4) jednak po 10 minutach gry to elblążanki miały minimalną przewagę. Ostatecznie w końcówce pierwszej połowy skuteczniejsze były zawodniczki Ruchu i na przerwę schodziły z trzybramkową zaliczką (16:13). Po zmianie stron miedzy słupkami Ruchu stanęła reprezentantka Polski, która nieco wybiła elblążankom piłkę ręczną z głowy, popisując się skutecznymi interwencjami. Mistrzynie przeprowadzały kontrataki i odskoczyły na kilka bramek. Kwadrans przed końcem meczu chorzowianki prowadziły już 32:22. Do końca meczu Ruch powiększył przewagę do czternastu goli i ostatecznie wygrał 44:30.Chorzowianki wygrały wszystkie mecze i zajęły pierwsze miejsce w turnieju.

Jerzy Ringwelski (drugi trener Truso)- W pierwszej połowie cały zespół wykazał się dość dobrą skutecznością, a te trzy bramki mniej do przerwy wynikały tylko i wyłącznie z naszych błędów. W drugiej połowie bramkarka Krupa, odbiła sześć piłek, Ruch odskoczył na dziewięć-dziesięć bramek i już kontrolował grę. Pierwsza połowa tego meczu i druga połowa piątkowego z Vistalem była najlepsza w naszym wykonaniu. Ruch Chorzów będzie się starał, żeby mieć u siebie finał i jest potencjalnym kandydatem do zdobycia złotego medalu.

KPR Ruch Chorzów - MKS Truso Elbląg 44:30 (19:16)