Truso z kompletem zwycięstw w 1/8 finału mistrzostw Polski (piłka ręczna)

Elbląg, Truso z kompletem zwycięstw w 1/8 finału mistrzostw Polski (piłka ręczna)

Piłkarze ręczni MKS Truso byli bezkonkurencyjni w turnieju 1/16 mistrzostw Polski. Elblążanie odnosili wysokie zwycięstwa i dziś przypieczętowali awans do kolejnego etapu z pierwszego miejsca. Najlepszym zawodnikiem ostatniego meczu został Bartłomiej Ławrynowicz, autor jedenastu bramek. Zobacz zdjęcia z meczu.

W zorganizowanym przez elbląską drużynę 1/16 mistrzostw Polski udział, oprócz gospodarzy, brał KS Azoty Puławy S.A. II, SPR PP Jasło oraz MKS PM MPEC Tarnów. Pierwszego dnia Truso pokonało Puławy 36:16, wczoraj tarnowian 39:25, a dziś przypieczętowało pierwsze miejsce zwycięstwem nad Jasłem 28:16. Ostatnie spotkanie, mimo wysokiej wygranej, nie do końca potoczyło się po myśli naszej drużyny, tym bardziej że przeciwnicy mieli bardzo okrojony skład. Zawodziła skuteczność rzutowa, między słupkami rywala rewelacyjnie spisywał się Krzysztof Kość. Co prawda podopieczni Grzegorza Czapli pierwsze trafienie zanotowali w 3. minucie spotkania, jednak na kolejne musieliśmy czekać aż siedem minut. W tym czasie trzykrotnie rzuty naszych piłkarzy obronił wspomniany golkiper, jedna z piłek zamiast między słupkami, wylądowała obok, przydarzył też się błąd podania i Jasło prowadziło 3:1. W końcu drugą bramkę dla Truso zdobył Wiktor Urbański i w kolejnych akcjach elblążanie zaczęli już trafiać systematycznie. W bramce gospodarzy uaktywnił się Jakub Dąbrowski, a jego koledzy przeprowadzali skuteczne kontrataki, by w 14. minucie wyjść na prowadzenie 5:3. Co prawda rywale zdołali jeszcze doprowadzić do remisu po 5, jednak później nie byli już w stanie zatrzymać lepiej dysponowanych zawodników MKS. Elblążanie punktowali seryjnie i na przerwę zeszli przy wyniku 10:5. Warto dodać, że autorem trzech ostatnich trafień był Bartłomiej Ławrynowicz, a kilka interwencji zaliczył elbląski bramkarz.
       Po zmianie stron trwał koncert strzelecki wspomnianego zawodnika, grającego w Truso na pozycji skrzydłowego i na rozegraniu. W 36. minucie gospodarze prowadzili 13:6, z czego siedem bramek padło z rąk Bartłomieja Ławrynowicza. Po drugiej stronie wysoką skuteczność strzelecką miał Wojciech Magiera, który w całym spotkaniu rzucił aż dziewięć bramek. Pozostali zawodnicy SPR nie mogli znaleźć sposobu na defensywę Truso, W 43. minucie, przy stanie 16:7, o przerwę poprosił szkoleniowiec przyjezdnych. Po wznowieniu nadal punktowali głównie gospodarze, lecz nie ustrzegli się także błędów. Ostatnie dziesięć minut meczu było zdecydowanie bardziej wyrównane, trener Grzegorz Czapla próbował różnych rozwiązań, rotował składem. Wysokie zwycięstwo gospodarzy nie było w żaden sposób zagrożone. Ostatnią akcję spotkania elblążanie zagrali pod publiczność, umówiona akcja tym razem okazało się skuteczna. Wrzutka Kamila Karczewskiego do Bartłomieja Ławrynowicza zakończyła się zdobyciem gola i ustanowieniem wyniku na 28:16.

MKS Truso Elbląg - SPR PP Jasło 28:16 (10:5)
       Truso:
Dąbrowski, Jaworski - Ławrynowicz 11, Pawelec 6, Karczewski 3, Urbański 2, Stępień 2, Budzich 2, Heyda 1, Cierzan 1, Czapla, Ostałowski, Pecyna, Sucharski, Bartnicki, Sparzak.

Wyniki wszystkich meczów 1/16:
       SPR PP Jasło - MKS PM MPEC Tarnów 24:34 (10:11)
       MKS Truso Elbląg - KS Azoty Puławy S.A. II 36:16 (18:9)
       KS Azoty Puławy S.A. II - SPR PP Jasło 16:27 (7:13)
       MKS Truso Elbląg - MKS PM MPEC Tarnów 39:25 (19:15)
       MKS PM MPEC Tarnów - KS Azoty Puławy S.A. II 37:27 (20:15)

Końcowa klasyfikacja:
       1 MKS Truso Elbląg
       2 MKS PM MPEC Tarnów
       3 Polskie Piekarnie Jasło
       4 KS Azoty II Puławy

Awans do 1/8 uzyskały dwie drużyny. Kolejny turniej z udziałem Truso odbędzie się za dwa tygodnie, ponownie w Elblągu.