Truso zakończyło sezon (siatkówka)

Elbląg, Truso zakończyło sezon (siatkówka)

Siatkarki II-ligowego Truso przegrały drugi mecz play-off. Włocławianki okazały się za mocnym przeciwnikiem i u siebie, podobnie jak w Elblągu, wygrały 3:0. Podopieczne Andrzeja Jewniewicza i Wojciecha Samulewskiego zakończyły sezon na siódmym miejscu.

Elbląskie siatkarki rywalizowały w fazie play-off z WTS Włocławek, który po sezonie zasadniczym zajął drugie miejsce w grupie. W pierwszym pojedynku Truso przegrało u siebie 0:3 i było mało prawdopodobne, że na terenie rywala uda się wygrać. WTS był zdecydowanym faworytem, do tego aspirującym do walki o I ligę i chciał zakończyć rywalizację na dwóch meczach. Elblążanki zagrały we Włocławku dobry jeden i były blisko zakończenia go na swoją korzyść, a w pozostałych dwóch gospodynie pokazały swoją siłę.
       Zawodniczki Truso źle weszły w mecz, miały problemy z odbiorem zagrywki i przy jednym ustawieniu straciły aż sześć punktów. Gdy w końcu w polu serwisowym pomyliła się Monika Mikołajczyk udało się zdobyć pierwsze oczko. Niestety kolejne trzy punty padły łupem miejscowych i tablica wyników wskazywała 9:1. Elblążankom nie szło w ataku i w tym elemencie zdobyły jedynie kilka punktów, za to przeciwniczki robiły co chciały. Przy stanie 15:6, o przerwę poprosił trener Andrzej Jewniewicz. Po wznowieniu kolejne dwa punkty zdobyły włocławianki, posyłając piłki, których rywalki nie potrafiły odebrać. Szkoleniowiec Truso próbował ratować wynik wprowadzając na boisko Urszulę Zelman, Darię Grochowską i Adriannę Dziąbowską, jednak na nic się to nie zdało. Elblążanki przegrały pierwszego seta 9:25.
       Po zmianie stron włocławianki mogły być nieco zaskoczone postawą przeciwniczek, bo te w końcu zaczęły punktować. Nieźle atakowała Nikola Malczewska, postawiły też dobry blok i po raz pierwszy w meczu prowadziły 4:3. Gospodynie zaraz jednak wyrównały, by chwilę później odskoczyć na trzy oczka (10:7). Nasze siatkarki poprawiły przyjęcie, a włocławianki zaczęły popełniać błędy i wynik był na styku. Elblążanki również nie ustrzegły się pomyłek, serwując w taśmę, czy dotykając jej, jednak ich gra wyglądała o wiele lepiej niż w pierwszej partii. Gdy przechodzącą piłkę wykorzystała Martyna Bartnicka, MKS miało tylko punkt straty (20:21). Zaraz dwukrotnie pomyliły się gospodynie i Truso miało piłkę setową. Zarówno pierwszej jak i drugiej nie udało się wykorzystać i było po 25. Dobry blok oraz atak WTS przesądził o wygraniu seta przez gospodynie.
       W trzeciej partii początek był w miarę wyrównany, jednak elblążanki znów musiały gonić wynik. Po ataku Aleksandry Frąckiewicz było 5:3, a kolejne punkty Truso zdobywało po błędach przeciwniczek. Te z kolei świetnie atakowały, posyłały też asy serwisowe i przy stanie 15:5 o przerwę poprosił Andrzej Jewniewicz. Po wznowieniu nasze siatkarki zdobyły kilka punktów, jednak znów większość po błędach gospodyń. Dobrze zaatakowała Marta Matejko i Adrianna Dziąbowska, udało się też postawić blok. Elblążanki nie miały zbyt wielu argumentów by postawić się włocławiankom i przegrały seta 13:25 i całe spotkanie 0:3.

WTS Włocławek - MKS Truso Elbląg 3:0 (25:9, 27:25, 25:13)