Wybory 2018

Listopadowe maliny Listopadowe maliny

Trzecia kolejka NATI ŚGO Basket Ligi za nami

Elbląg, Trzecia kolejka NATI ŚGO Basket Ligi za nami fot. MOSiR

Dobiegła końca trzecia kolejka NATI ŚGO Basket Ligi organizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 12 w Elblągu. Z czterech zaplanowanych meczów odbyły się trzy spotkania, ponieważ pojedynek zespołu Modliszek z drużyną Normal Crew nie doszedł do skutku z powodu niestawienia się tych pierwszych.

W drugim meczu kolejki spotkały się zespoły Max Ekipa i Silnik od Zastawy. Wyrównana walka trwała przez pierwszą połowę, kiedy to żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć na większa ilość punktów od przeciwnika. Zmieniło się to w kwarcie trzeciej wygranej przez Silnik od Zastawy 18:4. Podcięło to skrzydła Max Ekipie, która nie była już w stanie odpowiedzieć na ten nokaut i czwartą kwartę także przegrała wysoko 6:14, zdobywając w drugiej połowie meczu zaledwie 10 punktów.
     W piątkowych meczach trzeciej kolejki doszło do starcia gigantów NATI ŚGO Basket Ligi czyli aktualnych mistrzów z Czarnej Kobry oraz brązowych medalistów ubiegłego sezonu, czyli drużyny Świąteczne Granie Ofiarowanie (ŚGO) Pasłęk. Zanim te drużyny wyszły na parkiet, rozegrany został mecz drugiej drużyny poprzedniego sezonu, czyli ER-DJE-TJE na 100% i teamu 6 Packers.
     W tym spotkaniu od początku uwidoczniła się przewaga ER-DJE-TJE, którzy w każdej kwarcie konsekwentnie powiększali swoją pulę punktów, nie napotykając zbyt dużego oporu ze strony drużyny 6 Packers. Ostatecznie mecz zakończył się zgodnie z przewidywaniami, czyli pewną wygraną wicemistrzów ligi 72:45 (20:12, 18:6, 15:12, 19:15).
     A potem rozpoczął się mecz wieczoru, czyli spotkanie Czarnej Kobry oraz drużyny ŚGO Pasłęk. Koszykarze z Pasłęka to jedyny zespół, który w poprzednim sezonie wygrał mecz (w półfinale) z Czarną Kobrą i naprawdę niewiele dzieliło ich wtedy od wejścia do finału. Rzeczą oczywistą więc było, że ten pojedynek spotka się z zainteresowaniem kibiców. Z wysokości balkonu hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 12 kilkanaście osób miało okazję obejrzeć koszykówkę na wysokim poziomie, z dynamicznymi akcjami, trudnymi rzutami i końcówką, której nie powstydziłaby się liga NBA.
     Pierwsza kwarta to szybkie wyjście na prowadzenie zespołu z Pasłęka 7:0. Czarna Kobra powoli, ale dość skutecznie weszła jednak na swoje właściwe obroty i pierwsza odsłona zakończyła się zwycięstwem ŚGO Pasłęk 26:23. Druga kwarta zaczęła się od rzutów za 3 punkty pasłęczan co pozwoliło im odskoczyć na bezpieczną przewagę kilkunastu punktów i wygraniem tej kwarty 25:11. Zapachniało sensacją, ale uważni obserwatorzy elbląskiej koszykówki wiedzą, że drużyna Czarnej Kobry wychodziła już z podobnych opałów obronną ręką. Trzecia kwarta przebiegała pod dyktando mistrzów, którzy skutecznie ,,zaczarowali’’ swój kosz, przez co team ŚGO Pasłęk zdobył tylko 11 punktów przy 26 Czarnej Kobry. I tym samym przed ostatnimi 10 minutami gry wynik spotkania brzmiał 62:60 dla Świątecznego Grania Ofiarowania.
     W ostatniej kwarcie emocje sięgnęły zenitu, także z powodu fauli, których dozwoloną pulę 5 w całym meczy osiągnęli Jarosław Szymanowski oraz Tomasz Cerkownik z Czarnej Kobry i musieli zejść z parkietu. W drużynie z Pasłęka było blisko takiej sytuacji, bo z 4 faulami grali, ale dotrwali do końca spotkania, Michał Koszyk i Kacper Zawidow. Zażarta walka pod koszami i o każdy punkt trwała do ostatnich sekund, kiedy to przed ostatnią akcją drużyna Czarnej Kobry była przy piłce i poprosiła o przerwę przy prowadzeniu ŚGO Pasłęk 87:85. Po wznowieniu gry piłka trafiła do Piotra Prokurata, który rzutem za 2 punkty w ostatniej sekundzie meczu przesądził o losach spotkania. To pełne emocji, wymagające i trudne spotkanie sędziowali Cezary Kurowski i Rafał Gruchalski. W ten sposób zakończyła się trzecia kolejka spotkań, po której z kompletem punktów, ale lepszym stosunkiem zdobytych koszy prowadzi Czarna Kobra przed Normal Crew.
     Przypominamy, że mecze NATI ŚGO Basket Ligi rozgrywane są w środy i w piątki o godz. 19:00 i 20:15 w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Zajchowskiego 12. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie MOSiR-u w zakładce NATI ŚGO Basket Liga. Sponsorami Elbląskiej Ligi Koszykówki Amatorskiej są: firma NATI - producent opakowań oraz transport i spedycja oraz Świąteczne Granie Ofiarowanie Tomasz Iwanicki z Pasłęka.