512 918 555

Lao Che Lao Che

Trzy bramki Concordii na pożegnanie

Elbląg, Trzy bramki Concordii na pożegnanie foto MS (archiwum)

Bramki dwóch Michałów: Pietronia (dwie) i Kiełtyki (jedna) zapewniły Concordii Elbląg trzy punkty w meczu z Sokołem Ostróda. Michał Pietroń, co prawda w 78 minucie nie wykorzystał karnego, ale zrehabilitował się bardzo szybko i już minutę później przypięczętował zwycięstwo swojego zespołu. Concordia Elblag - Sokół Ostróda 3:0.

Już przed rozpoczęciem meczu było wiadomo, że Gryf Wejherowo dostał licencję na grę w II lidze i z grupy pierwszej III ligi spada pięć zespołów, a więc także Concordia Elbląg. Elblążanie chcieli się pożegnać z ligą w dobrym stylu i zrewanżować się Sokołowi Ostróda za hokejową porażkę w rundzie jesiennej 3:7.
     Przez dłuższą część pierwszej połowy to piłkarze Sokoła stworzyli więcej groźnych sytuacji bramkowych. W 16. minucie groźnie główkował Adrian Pluta, minutę później Rafał Śledź strzelał sprzed pola karnego. Doskonałą okazję goście mieli w 25. minucie, kiedy to Damian Szczepański znalazł się w doskonałej sytuacji przed pustą bramką i... trafił w słupek. A ukoronowaniem braku skuteczności piłkarzy z Ostródy był rzut karny podyktowany w 37. minucie. Michał Danilczyk strzelił mocno... i wysoko nad poprzeczkę.
     Concordia mocniej zaatakowała w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. W 31. minucie Hubert Otręba strzelał obok bramki Kamila Kotkowskiego. Ładnym (acz nieskutecznym) strzałem z przewrotki popisał się w 34. minucie Mariusz Pelc, niestety piłka wylądowała na górnej siatce bramki.
     Po przerwie pomarańczowo-czarni od razu rzucili się do ataków. W 47. minucie Martin Strach przejął podanie w polu karnym, niestety strzelił obok słupka. Pięć minut później rzut wolny przed bramka gości wykonywał Michał Pietroń. Trafił w mur, do piłki dopadł Mateusz Gołębiewski i trafił w słupek.
     Concordia dopięła swego w 57. minucie. Michał Pietroń fantastycznie strzelił z dystansu i Kamil Kotkowski mógł wyjmować piłkę z siatki. Na drugą bramkę czekaliśmy osiem minut. Sebastian Tomczuk podawał, piłkę głową do bramki skierował Michał Kiełtyka.
     Goście odgrażali się, ale nieskutecznie. W 68. minucie Kamil Szmyt strzelała na bramkę Concordii, ale nad poprzeczką.
     3:0 powinno być w 78. minucie, kiedy bramkarz gości sfaulował Mateusza Szmydta w polu karnym. Do piłki podszedł Michał Pietroń i… trafił w bramkarza. Zrehabilitował się jednak minutę później i podwyższył prowadzenie gospodarzy. W 89. minucie honorową bramkę dla gości mógł strzelić Sebastian Pączko, ale doskonale interweniował Oskar Pogorzelec.
     Niestety trzy punkty w meczu z Sokołem pozostały tylko na otarcie łez. Niespodziewanie Ursus Warszawa wygrał u sienie z ŁKS Łódź i nie dał się wyprzedzić Concordii, a „dzięki” porażce rezerw Jagiellonii Białystok z Huraganem Wołomin (4:5, Huragan dwie bramki strzelił w doliczonym czasie gry) to Ursus utrzymał się w III lidze.
     Do II ligi awansował Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (dziś 1:1 z Lechią Tomaszów Mazowiecki). Do IV ligi spadli: Motor Lubawa, Huragan Wołomin, Ruch Wysokie Mazowieckie, Concordia Elbląg i Jagiellonia II Białystok.
     Przed pomarańczowo-czarnymi jeszcze jeden mecz w tym sezonie. 21 czerwca w Biskupcu Concordia zmierzy się z Sokołem Ostróda w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Concordia Elbląg — Sokół Ostróda 3:0 (0:0)

1:0 — Pietroń (57 min.), 2:0 — Kiełtyka (65 min.), 3:0 — Pietroń (79 min.)

Concordia
: Pogorzelec — Burzyński, Edil, Kiełtyka, Otręba, M.Pelc (83' Kuczkowski), Gołębiewski, Pietroń, Tomczuk (81' Stawikowski), Szmydt, Strach (90' Lewandowski)

• Jeeeeeeeessssst spadek gratulacje i jeszcze ursus was wyprzedzil 4 liga 4 liga kondony, gryf z licencja
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
    25 11
    Kibic OE(2017-06-14)
  • Ale Ursus wydmuchał i ŁKS Łódz i Jagiellonie Białystok. Concordia zamiast kompana do spadku Ursusa ma Jagiellonie.
    13 3
    Alejaja.(2017-06-14)
  • Ten ich medialny wirtuoz info. Jest juz po meczu dobre 60 minut. Nawet sie jeszcze nie zajaknoł na temat bezdomnych. A tak to pasek za paskiem leciał. A dzisiaj im rozum i humor odebrało
    12 1
    (2017-06-14)
  • Szkoda Concordii bo piłkarsko się utrzymali. Teraz pora na działaczy niech robią wszystko niech im oddadzą tę 3 punkty które zostały im odebrane przy zielonym stoliku.
    9 17
    Gość.(2017-06-14)
  • brawo miras
    14 2
  • Mimo wszystko to szkoda Łks-u Łódź bo zamiast niego bedzie te dziadostwo Drweca zamiast Motoru bedzie Garbarnia Krk kibicowsko bedzie nudna ta 2 liga w nadchodzącym sezonie miejmy nadzieje ze Gks Jastrzebie i Gwardia Koszalin awansuja przynajmiej ciekawe ekipy i wyjazdy z pierwszej ligi tez nikt ciekawy nie spadl.
    8 0
  • Cpuny zawsze beda Cpunamii. .. 10 Maja (3;1) -Pamietacie? Boli? Ma Bolec!!!!
    4 20
    kibic-ulimpi2004(2017-06-14)
  • Ta wygrana dawała szansę Conce na utrzymanie, wystarczyłoby że Gryf jednak nie uzyska licencji na II lidze, i dzięki temu Polonia Warszawa pozostaje w grze, tym samym Concordia by pozostała w III lidze. Ale to by się mogło sprawdzić przy założeniu, że mecz w Warszawie z Ursusem, wygra faworyt; ŁKS. I tu się Concordia w rachubach "poślizgnęła". Teraz to ratować się perypetiami Gryfa może Jegiellonia II. Summa summarum Conca wywalczyła sobie IV ligę. .. .. czyli ostatni gasi światło.
    9 3
    Pankracy(2017-06-14)
  • Mi?d na moje serduszko Panie Mireczku...
    11 3
    Kamikadze(2017-06-14)
  • Boli ??? napij się Mirku coca coli. Sam sobie strzeliłeś samobója zatrudniając wcześniej takich fachowców jak Machina, Marusa, czy teraz Nieudolny hehe. ..