Trzy medale elblążan (pływanie)

Elbląscy pływacy z UKS Delfin 2 i UKP Jedynka wywalczyli złoty i dwa srebrne medale na Zimowych Mistrzostwach Polski 14-latków w Krakowie. W klasyfikacji medalowej 31 klubów UKS Delfin 2 zajął 11, a UKP Jedynka 24 miejsce.

Złoty medal i mistrzostwo Polski zdobył Bartosz Nowak (Delfin 2) na dystansie 50 m stylem klasycznym.
     - W eliminacjach pokonał ten dystans w czasie 32,73 sek., a w finale osiągnął jeszcze lepszy wynik, bo 31,78 sek. - poinformował podczas Elbląskiej Gali Sportu trener zawodnika Tomasz Mizerski. - To efekt solidnej i systematycznej pracy na treningach. O Bartku będzie jeszcze głośno - prorokował szkoleniowiec. I nie pomylił się, bo na tych samych mistrzostwach, dwa dni później, Bartosz Nowak wywalczył srebrny medal na 100 m w stylu zmiennym z czasem 1.02,89.
     Także srebrny medal w Krakowie wypływał na 1500 m stylem dowolnym Sebastian Towarek, reprezentujący UKP Jedynka. Na pokonanie tego dystansu potrzebował 17.03,10 min.
     - Sebastian systematycznie poprawia rekordy życiowe - mówi trener pływaka Tomasz Wysocki. - Wicemistrzostwo Polski z pewnością zmotywuje go do dalszej pracy.
     - Na trwających równocześnie Zimowych Mistrzostwach Polski 13-latków w Ostrowcu Świętokrzyskim - dodaje szkoleniowiec - zawodnik naszego klubu Krzysztof Parasiuk dwukrotnie otarł się o podium. Był czwarty na 100 i 200 m stylem grzbietowym. Szansą na medal mogą być dla niego letnie mistrzostwa i na to wspólnie liczymy.