Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława

Trzy zwycięstwa w Bydgoszczy (boks)

W VII Międzynarodowym Turnieju Bokserskim Baalbek im. Edwarda Rinke w Bydgoszczy startowali pięściarze z Warmii i Mazur. Na ringu walczyli kadeci i juniorzy.

Barwy bokserskiego okręgu warmińsko-mazurskiego na bydgoskim ringu reprezentowali zawodnicy Zatoki Braniewo i elbląskich klubów Kontra i Tygrys.
     W finale kategorii 57 kg Maciej Rzempołuch z Tygrysa pokonał jednogłośnie na punkty Romana Waszkowskiego z Wdy Świecie.
     W wadze 66 kg Patryk Cylka z Kontry w półfinale wygrał 2:1 z Czechem Dawidem Odranieckim z Usti nad Łabą, a w finale pomimo ambitnej postawy uległ 1:2 Tomaszowi Kukawce z Wisły Tczew.
     Na półfinale wagi 70 kg zakończył udział w turnieju Grzegorz Tyczkowski z Tygrysa, ulegając jednogłośnie na punkty Wojciechowi Sawickiemu z Cristalu Białystok.
     Bojowo walczył Damian Latocha z Zatoki Braniewo, wygrywając 2:1 walkę finałową w wadze 70 kg z Arkadiuszem Firgolskim z Zawiszy Bydgoszcz.
     W kategorii 64 kg najlepszym bokserem okazał się Damian Jurewicz z Zatoki Braniewo. W półfinale pokonał jednogłośnie na punkty Łukasza Ożmińskiego z Astorii Bydgoszcz, a w finale wygrał przez rsc w II rundzie z Marcinem Krupką z Pomorzanina Toruń.
     W finale kategorii wagowej ponad 90 kg Paweł Grabowski z Kontry przegrał 1:2 z Patrykiem Frydrychem ze Startu Włocławek.