Trzynastka pechowa dla piłkarzy U-99 (PELA)

Elbląg, Trzynastka pechowa dla piłkarzy U-99 (PELA)

Pierwszej porażki w sezonie 2015/2016 w Piłkarskiej Elbląskiej Lidze Amatorów Hydrobud doznała drużyna U-99, która uległa Sąsiadom 1:3. Na tym etapie rozgrywek jedynym zespołem bez przegranej pozostaje już tylko Metrotest.

Trzynasta kolejka okazała się pechowa dla piłkarzy U-99, którzy w starciu z Sąsiadami doznali pierwszej w sezonie porażki. Spotkanie dwóch drużyn z czołówki tabeli lepiej rozpoczęli Sąsiedzi, którzy dzięki trafieniu Tomasza Filipowicza wyszli na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą Sąsiedzi podwyższyli wynik na 2:0, a na listę strzelców tym razem wpisał się Sebastian Pawłowski. Po zmianie stron coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić piłkarze U-99, ale mimo strzelonego gola nie zdołali już odmienić losów pojedynku. Na bramkę Andrzeja Trochowskiego, Sąsiedzi odpowiedzieli trafieniem Marcina Laskowskiego i mecz zakończył się wynikiem 3:1.
       W poprzedniej kolejce Metrotest stracił pierwsze punkty remisując 3:3 z Sąsiadami, ale jak się okazało, była to tylko chwilowa niedyspozycja lidera tabeli. W 13 kolejce piłkarze Metrotestu udowodnili, że remis z Sąsiadami można uznać jedynie za drobne potknięcie i w ramach rewanżu zdeklasowali ostatni w tabeli BAD-BOYS. Jednak pierwsza połowa wcale nie zapowiadała aż tak wysokiej wygranej lidera. Wprawdzie Metrotest szybko wyszedł na prowadzenie, po tym jak do siatki rywali trafił Mateusz Jachimowicz, ale na kolejne ich gole trzeba było czekać do drugiej połowy. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero po przerwie. Cztery gole zaaplikował rywalom Radosław Prusak, dwa kolejne dołożył Mateusz Jachomowicz, na co BAD-BOYS odpowiedziało tylko trafieniem Marcina Wieczorka i mecz zakończył się wynikiem 7:1.
       Do sporej niespodzianki na pewno można zaliczyć wygraną Białych Orłów z wyżej notowaną ekipą AC Helloween. Pierwsza, dość wyrównana połowa, nie przyniosła bramek, ale gole kibice wreszcie zobaczyli po przerwie. Piłka trzykrotnie znalazła drogę do bramki i za każdym razem działo się tak po strzałach Białych Orłów. Dwukrotnie do siatki trafił Piotr Piotrowicz, a raz na listę strzelców wpisał się Andrzej Ziółkowski i Białe Orły zwyciężyły 3:0. Ciekawie było także w konfrontacji sąsiadujących ze sobą w tabeli ekip AS-TRANS i FC Zajazd. Wydawało się, że kibice zobaczą wyrównane spotkanie, a tymczasem losy meczu rozstrzygnęły się już od przerwy. Bardzo dobrze i co najważniejsze skutecznie grająca ekipa FC Zajazd w ciągu kilku minut zaaplikowała rywalom aż cztery bramki. Po przerwie nadal nadawali ton grze, dorzucili trzy kolejne trafienia, dzięki czemu spotkanie zakończyło się wygraną aż 7:0.
       W klasyfikacji strzelców na prowadzeniu znajduje się Kamil Kowalski z zespołu ERGO Hestia Legioniści, który dotychczas zdobył 27 bramek. O pięć goli mniej ma drugi w klasyfikacji Sebastian Pawłowski z zespołu Sąsiedzi. Natomiast najniższe miejsce na podium zajmuje Tomasz Nowicki z drużyny AS-TRANS, który do tej pory 21 razy pokonał bramkarzy rywali. Mecze Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów rozgrywane są w poniedziałki i środy na Orliku SP 6 Al. Piłsudskiego oraz we wtorki i piątku na Orliku SP 4 ul. Mickiewicza.

Wyniki 13. kolejki:
       BAD-BOYS - Metrotest 1:7 (0:1)
       BAD-BOYS: Radosław Kawczak 1 bramka.
       Metrotest: Radosław Prusak 4, Mateusz Jachimowicz 3.

AKS Stokrotki - AFK 6:2 (3:0)
       AKS Stokrotki: Piotr Kołecki 3, Piotr Bałdyga 1, Łukasz Zboch 1, Jakub Haryński 1.
       AFK: Bartosz Marciniak 1, Patryk Nadachewicz 1.

Białe Orły - AC Helloween 3:0 (0:0)
       Białe Orły: Piotr Piotrowicz 2, Andrzej Ziółkowski 1.

Sąsiedzi - U-99 3:1 (2:0)
       Sąsiedzi: Tomasz Filipowicz 1, Marcin Laskowski 1, Sebastian Pawłowski 1.
       U-99: Andrzej Trochowski 1.

Awatar - PBG Jankowiak 2:2 (1:0)
       Awatar: Dariusz Linda 1, Paweł Kowalski 1.
       PBG Jankowiak: Marcin Wierzbicki 1, Piotr Światkowski 1.

ECM EL-Hurt - Ideal Okna 3:2 (1:0)
       ECM EL-Hurt: Arkadiusz Klemens 1, Wojciech Jurewicz 1, Adrian Ostrowski 1.
       Ideal Okna: Waldemar Szymański 1, Mariusz Goryszewski 1.

EL Skład - Karo 4:3 (2:0)
       EL Skład: Artur Ziemczonek 2, Radosław Bidziński 1, Mariusz Fil 1.
       Karo: Grzegorz Kijewski 2, Łukasz Korzeniowski 1.

AS-TRANS - FC Zajazd 0:7 (0:4)
       FC Zajazd: Michał Kamiński 3, Kamil Bocoń 3, Dominik Kisielewski 1.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarz, klasyfikację strzelców oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR w zakładce Piłkarska Elbląska Liga Amatorów.