Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii

Turniej siatkarski w Gimnazjum nr 9

Elbląg, Turniej siatkarski w Gimnazjum nr 9

W sobotę, 6 czerwca, między godz. 9 a 14.30 w Hali Sportowej Gimnazjum nr 9 odbył się Siatkarski Turniej Singli i Mikstów „dwójek” Salwator Cup 2015. Organizatorem turnieju był Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Salwator Elbląg oraz Szkoła Podstawowa nr 6 w Elblągu.

W turnieju udział wzięły dzieci z trzech klubów: Akademii Siatkarskiej Kurian z Olsztyna, Wilkowa oraz gospodarzy PUKS Salwator Elbląg. Turniej został rozegrany w dwóch kategoriach singli, w których udział wzięło 22 zawodników oraz 3 kategorii mikstów, w których wystartowało 14 zespołów. Dodatkowo przeprowadzono rozgrywki w kategorii „dwójek” dziewcząt, w których udział wzięło 6 drużyn. Mecze były rozgrywane na sześciu boiskach jednocześnie. W trakcie całego turnieju odbyło się 112 spotkań (w kategorii singli – 1 set do 15 punktów – z wymaganą różnicą 2 punktów; w kategorii mikstów – 3 sety do 15 punktów – z wymaganą różnicą 2 punktów, w kategorii dwójek dziewcząt – 3 sety do 11 punktów). Wiele meczy było bardzo zaciętych, gdzie o rozstrzygnięciu w secie decydowała najmniejsza z możliwych przewag.
     W kategorii singli rocznik 2006 zwyciężyła Natalia Kurian (Akademia Siatkówki Kurian Olsztyn) przed Anną Fiedorowicz (Akademia Siatkówki Kurian Olsztyn) i Nikolą Pędzich (Wilkowo).
     W kategorii singli rocznik 2004 wygrał Marcin Książek (Wilkowo), który w finale pokonał swojego klubowego kolegę Kacpra Harkot 15:10. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Olszewska (Wilkowo), która pokonała Oliwię Kuberską (Wilkowo) 15:11.
     W kategorii mikstów rocznik 2005 zwyciężyła drużyna Salwator Elbląg 6 w składzie Krystyna Jankowska i Łukasz Tomaszewski, przed Salwator Elbląg 8 (Magdalena Oziemkiewicz i Grzegorz Szczepanik). Trzecie miejsce zajęła drużyna Salwator Elbląg 7 (Natalia Marciniak i Piotr Dubieleski).
     W kategorii mikstów rocznik 2003 najlepsza okazała się drużyna Kurianvolley Olsztyn 1 (Zuzanna Dąbrowska i Szymon Ławrynowicz), która wyprzedziła drużynę Wilkowo 1 (Patrycja Harkot i Marcin Książek) oraz Salwator 4 (Patrycja Bochenek i Piotr Oziemkiewicz).
     W kategorii mikstów rocznik 2001 bezkonkurencyjna okazała się drużyna Kurianvolley Olsztyn 2 (Agata Pawlikowska, Rafał Rydzewski i Wiktor Kaczmarek), II miejsce zajęła drużyna Kurianvolley Olsztyn 3 (Aleksandra Chudzik i Kamil Chudzik), na III miejscu uplasowała się drużyna Salwator Elbląg 2 w składzie Klaudia Płocka i Szymon Kijewski.
     W kategorii dwójek dziewcząt najlepsza okazała się drużyna Wilkowo 4 (Oliwia Kuberska i Katarzyna Olszewska), która pokonała drużynę Wilkowo 5 (Martyna Kubaczka i Julia Siemaszko) 2:1 (8:11, 11:6, 11:7). W meczu o III miejsce drużyna Wilkowo 3 Nikola Pędzich i Daria Koziorzemska) pokonała zespół Salwator Elbląg 10 (Natalia Marciniak i Matylda Dwulat) 3:0 (11:4, 11:4, 11:8).

Najlepsi zawodnicy i najlepsze drużyny otrzymały puchary, a za pierwsze trzy miejsca w każdej z kategorii pamiątkowe medale. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów oraz organizatora. Gorące podziękowania dla wszystkich uczestników za przybycie i grę fair play, dla kibiców za doping, dla sponsorów za ufundowanie nagród oraz dla wszystkich sędziów. Do zobaczenia na kolejnym turnieju.