Turniej Tenisowy Amatorów. Wyniki

Elbląg, od lewej: Kamil Towarek - zwycięzca gry pojedynczej, Łukasz Januszewski - finalista, Paweł Jurczyński - III miejsce,
od lewej: Kamil Towarek - zwycięzca gry pojedynczej, Łukasz Januszewski - finalista, Paweł Jurczyński - III miejsce,fot. nadesłana

29 i 30 czerwca w ramach obchodów „Dni Elbląga”, na kortach przy ul. Agrykola 8 rozegrany został Turniej Tenisowy Amatorów o Puchar Prezesa Towarzystwa Tenisowego Olimpia.

W turnieju wystartowało łącznie 37 zawodników – wśród nich zawodnicy ze Szczecina, Gdyni, Gniewu i Braniewa. W ciągu dwóch dni rozegrano turnieje w grach pojedynczych i podwójnych amatorów oraz turniej w grze pojedynczej chłopców do lat 12.
       W rywalizacji singlistów startowało 17 zawodników. Zwyciężył Kamil Towarek z Gdyni, pokonując w finale (w dwóch setach 6/4 i 6/1) Łukasza Januszewskiego z Elbląga. Trzecie miejsce zajęli: Paweł Jurczyński z Elbląga i Kamil Graczyk z Pieniężna.

Elbląg, od lewej: finaliści gry podwójnej - Radosław Łuczak i Jarosław Sus, zwycięzcy - Przemek Kwiatkowski i Robert Wojtaś,
od lewej: finaliści gry podwójnej - Radosław Łuczak i Jarosław Sus, zwycięzcy - Przemek Kwiatkowski i Robert Wojtaś, fot. nadesłana

W rywalizacji par, zwycięzcami turnieju zostali faworyci – kadeci (16 i 15 lat), uprawiający tenis w elbląskich klubach, notowani w rankingu PZT: Robert Wojtaś (TT Score) i Przemysław Kwiatkowski (TT Olimpia Elbląg), pokonując w finale w trzech setach: 6/2, 4/6, 6/2, parę elbląskich amatorów: Jarosława Susa i Radosława Łuczaka. Trzecie miejsce zajęli: Zbigniew Towarek/Kamil Towarek (ojciec i syn) oraz Euzebiusz Kazubek/Wirgiliusz Kłos.
       Warto również odnotować zwycięstwo Huberta Drewczyńskiego, który wygrał wszystkie swoje mecze w turnieju chłopców do lat 12, rozgrywanym systemem - każdy z każdym.
       Dla najlepszych zawodników trofea w postaci pucharów oraz nagrody rzeczowe ufundował organizator – Towarzystwo Tenisowe Olimpia Elbląg oraz sponsor. Sponsorowi oraz elbląskiemu MOSiR-owi za nieodpłatne udostępnienie obiektu dziękujemy.
       Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, zapraszając jednocześnie wszystkich amatorów tenisa do startu w najbliższych zawodach.
       W dniach 6-7 lipca odbędzie się bowiem pierwszy z cyklu czterech - Turniej o Grand Prix Elbląga.