Turniejowe zwycięstwo Startu nad Koszalinem

Elbląg, Turniejowe zwycięstwo Startu nad Koszalinem

EKS Start Elbląg rozpoczął rywalizację w turnieju, w którym jest gospodarzem, od zwycięstwa nad Energą AZS Koszalin. Elblążanki pokonały brązowe medalistki minionego sezonu 32:26. Zobacz zdjęcia. Dziś (10 sierpnia) czeka je jeszcze potyczka z KPR Kobierzyce.

Rozpoczął się Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Prezydenta Elbląga, w którym udział biorą: Start Elbląg, MKS Perła Lublin, Energa AZS Koszalin, KPR Kobierzyce oraz GTPR Gdynia. Jako pierwsze na parkiet wybiegły lublinianki i gdynianki, a przekonujące zwycięstwo odniosły te pierwsze (31:23). Po nich na parkiet wybiegły gospodynie oraz podopieczne Anity Unijat i w tym starciu lepsze okazały się elblążanki.
       W wyjściowym składzie EKS znalazła się Klaudia Powaga, Tatjana Trbović, Magda Balsam, Justyna Świerczek, Katarzyna Kozumir, Patrycja Świerżewska oraz Joanna Gadzina. Od pierwszych minut zawodniczki obu drużyn narzuciły szybkie tempo, jednak skuteczniejsze były gospodynie i w 3. minucie prowadziły 4:2. Próby zagrań do koła kończyły się ze zmiennym szczęściem i koszalinianki doprowadziły do wyrównania po 4. Gra była bardzo wyrównana, jednak to przyjezdne musiały gonić wynik. Przy stanie 8:7 dla Startu, Anita Unijat wymieniła cały skład, natomiast trener Andrzej Niewrzawa wpuścił na parkiet Paulinę Uścinowicz za Patrycję Świerżewską i Aleksandrę Jędrzejczyk za Justynę Świerczek. Zaraz nasze skrzydłowa, grająca także na rozegraniu, wywalczyła rzut karny, a chwilę później wyprowadziła EKS na prowadzenie 9:7. Elblążanki z prowadzenia nie cieszyły się długo, bo w 19. minucie znów był wynik remisowy. Gospodynie dobrze odczytywały zamiary rywalek, by w końcu odskoczyć na trzy gole. Do końca pierwszej odsłony zawodów na parkiecie pojawiły się wszystkie zawodniczki wpisane do protokołu meczowego, na skrzydle widzieliśmy Wiktorię Tarczyluk, a na kolę Adriannę Wasiak. Po 30 min. elblążanki prowadziły 16:14.
       Na początku drugiej odsłony zawodów koszalinianki kilkakrotnie broniły w kole, a rzuty karne skutecznie egzekwowała Tatjana Trbowić i Justyna Świerczek. Między słupkami dobry moment gry miała Klaudia Powaga, broniąc trzy z rzędu rzuty rywalek. Odważnie atakowała Paulina Uścinowicz oraz Justyna Świerczek, a po trafieniu Katarzyny Kozimur, Start prowadził 23:19. W drużynie przeciwnej sporo problemów stwarzała Dominika Grobelska, Paula Mazurek i Marcelina Bartnicka, jednak to podopieczne Andrzeja Niewrzawy częściej trafiały do siatki. Od 45. do 53. minuty gole padały naprzemiennie i tablica wyników wskazywała 27:23. W kolejnych akcjach na parkiecie dominowały gospodynie, bramki co rusz padały z rąk elbląskich rozgrywających, kilka dobrych interwencji zanotowała Wioletta Pająk. EKS Start pokonał Akademiczki 32:26.

EKS Start Elbląg - Energa AZS Koszalin 32:26 (16:14)
       Start:
Powaga - Świerczek 8, Uścinowicz 8, Trbvic 5, Balsam 3, Kozimur 3, Świerżewska 2, Jędrzejczyk 2, Choromańska 1, Wasiak, Tarczyluk, Gadzina.
       AZS: Prudzienica, Sach - Budnicka 7, Mazurek 5, Grobelska 4, Nowicka 2, Vołowbykk 2, Domaros 2, Tomczyk 2, Michałów 1, Kaczanowska 1, Smbatian, Tracz, Roszak, Striutkova.

Elblążanki czeka dziś drugi mecz, o godz. 19:30 zagrają z KPR Gminy Kobierzyce. Wstęp wolny.