Tuzin medali (kajakarstwo)

W Lidzbarku Welskim rozegrano kajakarskie mistrzostwa Warmii i Mazur. W regatach rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych. Reprezentanci elbląskiego klubu Energa Olimpia zdobyli 12 medali, w tym cztery złote, pięć srebrnych i trzy brązowe.

W prowadzonej przez trenera Zbigniewa Grajkowskiego grupie dzieci osada K-2 Wojtek Załuski i Marcin Pajor wywalczyła mistrzostwo województwa na 500 m. Na drugich miejscach celownik mety minęły osady: K-2 na 500 m (Oskar Czaja i Wojtek Nowakowski) oraz K-4 na 1000 m (Oskar Czaja, Wojtek Nowakowski, Dominik Szynkielewski, Radosław Jakubowski).
     Powody do zadowolenia mają kajakarki młodziczki ścigające się na dystansie 500 m, które trenuje Natasza Gajewska. Złote medale wywalczyła osada K-4 (Anna Rynkowska, Sara Dombrowska, Małgorzata Kołowiecka i Magdalena Rynkowska). Srebrne medale w dwójkach zdobyły Małgorzata Kołowiecka i Sara Dombrowska oraz w jedynkach Anna Rynkowska.
     W wyścigach juniorów młodszych na 500 m mistrzostwo województwa zdobyła dwójka kajakarek: Magdalena Kowalczyk i Joanna Tarasewicz. Na trzecich miejscach zawody ukończyli: w K-1 Joanna Tarasewicz i w K-2 Piotr Mironiuk z Marcinem Barańskim.
     Trzykrotnie stawali na podium juniorzy starsi prowadzeni przez trenera Andrzeja Gajewskiego. Mistrzostwo województwa w K-1 na 1000 m wywalczył Dominik Chojnacki, wicemistrzostwo osada K-2 (Dominik Chojnacki i Bartosz Radomski), a brązowe medale wypływała osada K-4 (Dominik Chojnacki, Bartosz Radomski, Grzegorz Kamiński i Mariusz Niżnik).