Twardy mecz i wygrana Zagłębia (piłka ręczna)

Elbląg, Twardy mecz i wygrana Zagłębia (piłka ręczna)

Szczypiornistki Zagłębia Lubin po raz drugi w tym sezonie pokonały elbląski Start. W pierwszej połowie prawie przez dwanaście minut nasze piłkarki nie zdobyły bramki, by ostatecznie przegrać 24:27. Zobacz zdjęcia z meczu.

Potyczkę Kram Startu z Zagłębiem Lubin śmiało można było nazwać hitem 16. kolejki PGNiG Superligi kobiet. Naprzeciwko siebie stanął wicemistrz i brązowy medalista minionego sezonu, którzy przed dzisiejszym starciem zajmowali odpowiednio drugie i trzecie miejsce w ligowej tabeli. Dla naszych zawodniczek spotkanie miał bardzo istotne znaczenie, bowiem chciały w końcu zatrzeć mit 'nieleżącej' im drużyny.
       Obie ekipy bardzo szybko rozpoczęły mecz i już po kilkudziesięciu sekundach miały po bramce na koncie. Przez pierwsze minuty nasze piłkarki grały nieźle w obronie, blokujące kilka rzutów lubinianek. Dwie bramki Sylwii Lisewskiej, dobre wejście Aleksandry Kwiecińskiej zaowocowało trzema golami i w 7. minucie elblążanki odskoczyły na 5:2. Od tego czasu gra naszych piłkarek się posypała. Wyższa obrona Zagłębia zupełnie dezorganizowała grę w ataku. Nawet gdy Start grał w przewadze, nie był w stanie przedrzeć się przez defensywę przyjezdnych, a gdy to już się udało, na posterunku meldowała się Monika Maliczkiewicz. Gospodynie grając w przewadze straciły dwie bramki i w 11. minucie był remis po 5. Widząc niemoc swoich piłkarek, trener Andrzej Niewrzawa poprosił o przerwę. Niestety elblążanki w dalszym ciągu miały problemy w ataku, popełniały błędy przy podaniach, nie wykorzystywały nawet pomyłek lubinianek. Po niespełna dwunastu minutach bez gola, niemoc naszej drużyny przełamała w końcu Patrycja Świerżewska i było 6:6. Zagłębie grało twardo i w kolejnych akcjach nie miało problemów ze zdobywaniem goli, a gdy kolejne trafienie zanotowała Kinga Grzyb, odskoczyło już na trzy trafienia. Do końca pierwszej odsłony zawodów trwała zacięta walka, niestety naszym piłkarkom zdarzały się także błędy i na przerwę zeszły z bagażem czterech bramek (10:14).
       Drugą połowę celnym rzutem otworzyła Sylwia Lisewska. Kram Start próbował zaskoczyć rywalki wycofując bramkarkę i grając siedmioma zawodniczkami w polu. Elblążanki wzmocniły obronę, co przyniosło efekty i po dwóch golach Aleksandry Stokłosy, miały już tylko dwie bramki straty. Para sędziowska nie pozwalała na zbyt wiele zawodniczkom obu drużyn i tylko w drugiej połowie aż siedem razy odesłała na ławkę kar zawodniczki Zagłębia i czterokrotnie gospodynie. Przyjezdnym zdobywanie bramek przychodziło zdecydowanie łatwiej niż naszym piłkarkom. W 45. minucie do pustej elbląskiej bramki trafiła Jovana Milojević i na tablicy wyników było 16:22. Dobry mecz zagrała Monika Maliczkiewicz wielokrotnie stopując gospodynie. Gdy elblążanki znów musiały grać w osłabieniu, przyjezdne odskoczyły już na siedem bramek. Po przerwie na żądanie trenera Andrzeja Niewrzawy, Start zaczął odrabiać straty, jednak głównie za sprawą dużej skuteczności Sylwii Lisewskiej z 7. metra. Niestety naszym piłkarkom zabrakło już czasu na dogonienie rywalek, a ostatnią bramkę w tym spotkaniu zdobyła Magda Balsam, ustanawiając końcowy wynik na 24:27.

Kram Start Elbląg - Metraco Zagłębie Lubin 24:27 (10:14)