"Tygrysy" w formie

Elbląg, "Tygrysy" w formie
(fot. nadesłana)

W Karlinie odbyły się 89. Mistrzostwa Seniorów w Boksie, gdzie KSW „Tygrys” Elbląg reprezentował Daniel Tarka w wadze 52kg. W walce o wejście do strefy medalowej (ćwierćfinał) Daniel uległ na punkty aktualnemu mistrzowi Polski, reprezentantowi kraju, złotemu medaliście lat ubiegłych Maciejowi Jóźwikowi.

W tym czasie także w Karlinie odbyły się eliminacje do Mistrzostw Europy Młodzików w Boksie. Nasz klub reprezentowało dwóch zawodników. Obaj zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wagowych i tak:
       Łukasz Stempniewski (waga 56 kg ) w walce finałowej pokonał jednogłośnie na punkty Kacpra Trockiego MLKS Sparta Złotów
       Bartosz Kranz (waga 59 kg) w walce finałowej także jednogłośnie na punkty pokonał Michała Górnika DKB Dzierżonów.

Ponadto, 22 kwietnia w Płocku odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Boksie. W wadze 52 kg zawodnik KSW „Tygrys” Nikodem Bujalski wywalczył sobie prawo do reprezentowania naszego okręgu podczas OOM w boksie, która odbędzie się w Koninie (25 maja-3 czerwca).