Niedziela 04-12-2016, imieniny Barbary, Jana

512 918 555

TOMITA CUP 2016 TOMITA CUP 2016

Tylko remis Polonii (IV liga)

W 7. kolejce spotkań IV ligi tylko Polonia Bart-Ex Pasłęk zdołała wywalczyć jeden punkt remisując w meczu wyjazdowym z Drwęcą Lamparkiet Nowe Miasto 1:1 (0:0). Wysokiej porażki natomiast doznali Błękitni Orneta przegrywając w Iławie z miejscowym Jeziorakiem 0:3 (0:2).

Jeziorak Iława - Błękitni Orneta 3:0 (2:0)
     1:0 - Opałka (19.), 2:0 - Drzystek (30.), 3:0 - Przytuła (88.)

Drugiej z rzędu porażki stosunkiem bramek 0:3 odnieśli Błękitni Orneta. Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu (w ubiegłą sobotę Błękitni nie rozegrali meczu) zespół Stanisława Fijarczyka także uległ 0:3 Motorowi Lubawa. Po dość obiecującym początku teraz najwidoczniej zespół z Ornety przeżywa kryzys. Praktycznie przez cały mecz stroną przeważającą był Jeziorak, który wygrał zasłużenie. Ornecianie momentami stanowili tylko tło dla dobrze grających iławian. Pierwszą bramkę gospodarze strzelili już w 19. minucie, kirdy to Golec nie zdołał upilnować Opałka i ten bez większych problemów posłał piłkę do siatki rywala. Dziesięć minut później gospodarze prowadzili już 2:0. Po kontrze lewą stroną boiska dobrze ustawił się Drzystek, który ładnym strzałem z około siedmiu metrów po raz drugi w tym meczu zmusił do kapitulacji bramkarza Błękitnych.
     W drugiej połowie obraz gry praktycznie się nie zmienił. Nadal stroną przeważającą byli gospodarze, którzy w 52. min powinni prowadzić już 3:0. Rzutu karnego nie wykorzystał Przytuła, strzelił za bardzo sygnalizowanie i bramkarz Błękitnych Maleszewski nie miał problemów z obroną tego strzału. W końcówce spotkania podopieczni Stanisława Fijarczyka starali się zdobyć bramkę honorową, ale zabrakło im szczęścia. Najpierw Włodarczyk przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem Jezioraka, a chwilę później po strzale Skowyrskiego piłka trafiła w słupek. Bezlitośni tego dnia gospodarze szybko pokazali, że niewykorzystane sytuacje się mszczą i w ostatnich minutach wynik meczu na 3:0 ustalił celnym strzałem Przytuła.

Drwęca Lamparkiet Nowe Miasto - Polonia Bart-Ex Pasłęk 1:1 (0:0)
     0:1 - P. Borysiewicz (51.), 1:1 - Godziszewski (59.)

Bardzo zacięte i wyrównane spotkanie rozegrali piłkarze Polonii Bart-Ex Pasłęk z Drwęcą Nowe Miasto. Oba zespoły od pierwszego gwizdka sędziego nastawiły się na szybką i otwartą grę. Dlatego też nie brakowało w tym spotkaniu sytuacji podbramkowych jednak w ciągu pierwszej połowy żadnej z ekip nie udało się zdobyć gola. Dopiero w drugiej odsłonie meczu pierwsi bramkę zdobyli pasłęczanie. W 51. min solową akcję przeprowadził Sierechan, ograł dwóch obrońców Drwęcy i zagrał piłkę do Piotra Borysiewicz. Ten nie będąc w ogóle pilnowanym bez większych problemów z około 5 metrów posłał piłkę do siatki. Po stracie gola gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Niespełna osiem minut później zdołali doprowadzić do wyrównania. Po rzucie wolnym Domżalskiego i strzale z 7. metrów Godziszewskiego piłka ugrzęzła w siatce Polonii. W końcówce meczu gospodarze starali się jeszcze rozstrzygnąć losy meczu na swoją korzyść, ale bardzo dobrze w pasłęckiej bramce spisywał się bramkarz Adam Urbanowicz.

Komplet wyników 7. kolejki: Warmia i Mazury Olsztyn - Start Nidzica 1:0 (0:0), Polonia Lidzbark Warmiński - Tęcza Biskupiec 1:2 (0:1), Sokół Ostróda - Olimpia Olsztynek 1:0 (1:0), Mrągowia Mrągowo - Mazur Ełk 3:2 (2:1), Motor Lubawa - Orlęta Rema Reszel 1:0 (1:0), Czarni Małdyty - Płomień Znicz Biała Piska 5:0 (2:0), Granica Kętrzyn - Start Działdowo 5:0 (1:0), Jeziorak Iława - Błękitni Orneta 3:0 (2:0), Drwęca Lamparkiet Nowe Miasto - Polonia Bart-Ex Pasłęk 1:1 (0:0).