Piątek 09-12-2016, imieniny Wiesława, Leokadii

Udana inauguracja

W meczu inaugurującym sezon 2001/2002 II ligi piłki ręcznej mężczyzn szczypiorniści Techtransu Darad Elbląg pokonali w meczu wyjazdowym Aluminium Konin 26:22 (12:13). W roli szkoleniowca elbląskiej siódemki po raz pierwszy wystąpił Grzegorz Czapla, były zawodnik Techtransu.

Pierwsza część meczu była dość wyrównana, akcja przenosiła się raz pod jedną raz pod drugą bramkę, gra była otwarta i szybka. Sytuacja taka sprzyjała gospodarzom, którzy na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem 13:12. Dlatego też debiutujący trener Techtransu Grzegorz Czapla musiał udzielić w przerwie meczu ostrej reprymendy swoim podopiecznym, aby ci zdołali pokonać niezbyt wymagający zespół beniaminka. Drużyna z Konina zakończyła pierwszą połowę korzystnym dla siebie wynikiem, narzuciła elblążanom swój styl gry i tylko raz pozwoliła gościom wyjść na prowadzenie. Było to w 20. minucie kiedy bramkę dla elblążan zdobył Marcin Lenarczyk (10:9 dla Techtransu). Szczypiorniści z Elbląga nie długo jednak cieszyli się prowadzeniem. Gospodarze potrafili nie tylko wyrównać, ale na kilka sekund przed gwizdkiem sędziego oznaczającym koniec pierwszej połowy, dorzucili jeszcze jedną bramkę i schodzili do szatni jako zespół zwycięski.
     Druga odsłona meczu to zdecydowanie lepsza gra zawodników z Elbląga. Instrukcje nowego trenera poskutkowały i Techtrans zaczął skuteczniej grać w obronie, co spowodowało lepszą oraz szybszą grę w ataku. W 40 minucie na tablicy widniał wynik 18:14 dla elblążan. Dziesięć minut później było już 23:19 i nasi zawodnicy mogli właściwie cieszyć się z pierwszego w tym sezonie wyjazdowego zwycięstwa. Robert Długosz był zawodnikiem który jako ostatni zapisał się w protokole sędziowskim, ustalając wynik meczu na 26:22.
     Warto dodać, że elblążanie grali w znacznym osłabieniu. Sprawy rodzinne spowodowały iż w zespole zabrakło Zenona Dąbrówki, Krzysztofa Wedeła, Jarosława Tkaczyka i Piotra Minkiewicza.

Techtrans Darad zagrał w składzie: Korzeniowski, Szczepanik, Roszkowski 7, Laskowski 3, Długosz 4, Stypułkowski 5, Lewandowski 4, T. Janowicz 1, Lenarczyk 2, WoŸniak, Sikut, Szarkałowski, Ł. Janowicz, Januszewski

Komplet wyników 1. kolejki: Huragan Morąg - Patia Buk 25:27, Gwardia Koszalin - Nielba Wągrowiec 19:16, Tęcza Kościan - Victoria Bartoszyce 34:15, Komandor Bydgoszcz - Orlen II SSA Płock 19:34, Jurand Ciechanów - Cuiavia Inowrocław 19:19, Aluminium Konin - Techtrans Darad Elbląg 22:26