Udana premiera w Elblągu (short track)

Elbląg, Udana premiera w Elblągu (short track)
(fot. PS)

Przez dwa dni na lodowisku MOSiR-u można było obserwować widowiskowe wyścigi w short tracku. Z powodzeniem w gronie ponad 200 reprezentantów z 10 klubów startowali krótkotorowcy z elbląskiego Orła i olsztyńskiego ArtPrintu, zdobywając 14 medali.

Medalowe trofea przyniosły starty w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych rozgrywanych w piątek. Wzięło w nich udział 165 zawodniczek i zawodników w kategoriach juniorskich od klasy „A” do „E”. W rywalizacji najmłodszych, w kategorii „E” wysoką formę i zmysł taktyczny zaprezentowały elblążanki, siostry Surowiec. Po serii biegów eliminacyjnych Marika i Weronika wystartowały w finałach na dystansach 222 i 500 m. Na krótszym zwyciężyła Weronika Surowiec przed Mariką, a na dłuższym było odwrotnie. W klasyfikacji wielobojowej złoto dla Mariki, a srebro zdobyła Weronika. Do sześciu medali koleżanek brązowy w tej kategorii dołożył w biegu na 222 m Michael Popov.
     W kategorii „C” dobrą formę wykazała Anna Olszewska z olsztyńskiego ArtPrintu, zdobywając jeden złoty i dwa srebrne medale.
     W kategorii juniorów „B” elblążanie oklaskiwali duet zawodników Orła, na co dzień uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku. W sprinterskim biegu na 500 m złoty medal zdobył Sebastian Kłosiński, a brązowy Michał Domański. W wyścigu na 1000 m Kłosiński był drugi, a w wieloboju zajął pierwsze miejsce.
     W sobotnich zawodach zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Polski dominowali reprezentanci najsilniejszego w Polsce w łyżwiarstwie krótkotorowym klubu - MKS Juvenii Białystok. Nic dziwnego, bowiem na 47 zawodniczek i zawodników rywalizujących w pucharowych wyścigach, aż 30 było z Juvenii. Przy tak dużej ilości zawodników można było taktycznie rozgrywać zawody, w których decyduje umiejętność jazdy po łukach i przyspieszenie na krótkich prostych odcinkach. W klasyfikacji pucharowej 27 mężczyzn Sebastian Kłosiński zajął ósme miejsce, a Michał Domański był jedenasty. Olsztyńska zawodniczka Anna Olszewska z ArtPrintu uplasowała się na osiemnastym miejscu.

Kibice obserwujący zawody nie narzekali na brak emocji szczególnie w wyścigach na krótkich dystansach. Zdarzały się wywrotki z interwencjami służb medycznych, ale przede wszystkim dominowała walka o jak najlepsze wyniki. Podsumując, była to udana, elbląska premiera zawodów w short tracku.