Udane starty pływaków Jedynki

Elbląg, Udane starty pływaków Jedynki

Bardzo dobrze zaprezentowali się pływacy z UKP Jedynka Elbląg w tegorocznych Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 14 i 15 lat, które odbyły się w dniach 7-9 marca.

Olsztyn gościł na wspaniałym obiekcie Aquasfera zawodników z rocznika 2000 - prawie 600 zawodników z 136 klubów, a odległe Gliwice tych z rocznika 1999 - ponad 470 zawodników z 124 klubów.
       Wszyscy nasi reprezentanci ustanawiali swoje nowe rekordy życiowe. Najlepsze miejsca w Polsce, spośród naszych zawodników, wywalczyła jedyna startująca w mistrzostwach w barwach naszego klubu dziewczyna - Wiktoria Domżalska (2000r.), która w Olsztynie już w pierwszym swoim starcie, zapewniła sobie udział w popołudniowym Finale A na dyst. 200m st. grzbietowym, wypływając ostatecznie 8. miejsce w kraju z czasem 2:25.33, który jest nowym rekordem naszego województwa 14-latek.
       Wiktoria jeszcze trzykrotnie kwalifikowała się do popołudniowych finałów B, zajmując 13. miejsce w kraju na 200m st. zmiennym, 15. miejsce na 100m st. zmiennym oraz 18. miejsce na dyst. 50m st. grzbietowym. Tylko w eliminacjach 100m st. grzbietowym nie udało się jej wywalczyć miejsca w finale i ostatecznie zajęła 21. miejsce w Polsce.
       W męskim gronie naszych reprezentantów najlepsze miejsca w kraju zajął nasz jedyny 15-latek, Sebastian Nieroński, który w Gliwicach we wszystkich swoich startach ustanowił nowe rekordy życiowe i wywalczył: w st. klasycznym 24. miejsce w Polsce na dyst. 200m, 25. miejsce na dyst. 50m, 31. miejsce na dyst. 100m oraz 59 miejsce na dyst. 50m st. motylkowym.
       Wśród 14-latków Tomek Maksymowicz z nowymi rekordami życiowymi, uplasował się w st. dowolnym na 30. miejscu w kraju, w morderczym wyścigu, na dyst. 1500m, 41. miejscu na dyst. 200m, 47. miejscu na dyst. 50m, 50. miejscu na dyst. 100m oraz 52. miejscu na dyst. 400m.
       Dzielnie sobie radził Paweł Ostałowski, także przywożąc ze swoich startów 100% rekordów życiowych, które uplasowały go na miejscach: 42. na dyst. 200m, 46. na dyst. 50m, 52. na dyst. 100m - wszystkie w st. grzbietowym oraz 59. na dyst. 400m i 101. na dyst. 50m st. dowolnym.
       Remigiusz Michałowski mocno poprawił swoje "życiówki", co dało mu wielką, sportową satysfakcję oraz miejsca w st. klasycznym: 62. na dyst. 200m, 76. miejsce na dyst. 50m, 84. miejsce na dyst. 100m oraz 147. miejsce na dyst. 50m st. dowolnym.