Udane zakończenie roku (piłka ręczna)

W ostatnim w tym roku meczu ekstraklasy piłkarki ręczne EB Startu Elbląg pokonały Vitaral Jelfę Jelenia Góra 29:27 (14:11). Tym samym elblążanki umocniły się na piątej pozycji w tabeli.

Mało kto wierzył, że po dość przeciętnej pierwszej rundzie, drugą nasze szczypiornistki rozpoczną od dwóch zwycięstw. Tydzień temu Start pokonał na wyjeździe Sośnicę Gliwice, a w sobotę nasze szczypiornistki we własnej hali wygrały z Jelfą Jelenia Góra. Szczególnie mecz z Jelfą był dla nas bardzo ważny. Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie jeleniogórzanki dwukrotnie pokonały elbląską ekipę. Podobnie było także w tym sezonie w pierwszej rundzie, kiedy to Jelfa wygrała u siebie 32:19. Elblążanki jak widać przełamały niemoc w pojedynkach z zespołem z Jeleniej Góry i tym razem to one schodziły z parkietu jako wygrane.
     Jak można się było spodziewać, mecz ten od pierwszego gwizdka sędziego był bardzo zacięty i wyrównany. Oba zespoły dysponują dobrą grą w obronie dlatego też żadna z drużyn nie mogła uzyskać znaczącej przewagi. Jako pierwsza na listę strzelców wpisała się Małgorzata Jędrzejczak i Jelfa objęła prowadzenie. Do remisu doprowadziła w 4 min. najskuteczniejsza w naszym zespole Elżbieta Olszewska. Później bramki padały po jednej na przemian dla każdej ze stron. Elblążanki po raz pierwszy wyszły na prowadzenie 3:2 w 7 min., kiedy to bramkę zdobyła Kinga Polenz. Jeleniogórzanki nie pozwoliły jednak naszym szczypiornistkom odskoczyć i jeszcze w tej samej minucie Magdalena Młot doprowadziła do kolejnego remisu 3:3. Wynik remisowy utrzymywał się niemal przez całą pierwszą połowę. Dopiero w ostatnich minutach tej odsłony elblążanki miały swoje pięć minut. Dwie bramki z rzędu zdobyła Alesia Migdaliova, jedną Monika Pełka i w 27 min. Start prowadził różnicą trzech oczek 13:10. Wówczas to trener gości poprosił o czas, ale jego uwagi niewiele dały. W ostatnich trzech minutach pierwszej odsłony oba zespoły zdobyły jeszcze po bramce i na przerwę Start schodził z przewagą trzech bramek 14:11.
     Niestety, wypracowana tak mozolnie przewaga w pierwszej połowie stopniała niemal w oczach na początku drugiej odsłony. Wystarczyło zaledwie pięć minut by przyjezdne znów nawiązały równorzędną walkę i zmniejszyły prowadzenie Startu do jednej bramki 15:14. W kolejnych minutach obraz gry był niemal identyczny jak w pierwszej połowie. Żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć na 2-3 bramki, dlatego też notowaliśmy kolejne remisy 17:17, 18:18 i 19:19. Mimo że w naszej bramce bardzo dobrze spisywała się Izabela Zwiewka, to pozostałe zawodniczki nie potrafiły wziąć z niej przykładu i poprowadzić zespół do pewnego zwycięstwa. Prawdziwe emocje rozpoczęły się dopiero od 45 min i stanu 19:19. Wówczas to dopiero co wprowadzona na boisko Anna Giejda dała naszemu zespołowi prowadzenie, którego Start nie oddał już do końca. Za moment bramki zdobyły jeszcze Korowacka, Olszewska, Pełka i Pałgan i w 51 min. Start prowadził już 24:19. Minutę wcześniej boisko z powodu kontuzji opuściła najskuteczniejsza elblążanka - Elżbieta Olszewska. Nie podłamało to jednak naszych szczypiornistek, które nadal niczym taran parły do przodu na rywalki. Na trzy minuty przed końcem podopieczne trenera Zdzisława Czoski prowadziły już 28:22 i stało się jasne, że tego meczu przegrać już nie mogą. W ostatnich minutach gospodynie zupełnie odpuściły, co wykorzystały rywalki zmniejszając stratę do dwóch bramek. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Startu 29:27, choć gdyby nie słabsze ostatnie trzy minuty, to wynik były jeszcze bardziej korzystny.

EB Start Elbląg - Vitaral Jelfa Jelenia Góra 29:27 (14:11)

EB Start: Charłamowa, Zwiewka - Szklarczuk, Lipska 2, Stelina, Pełka 2, Giejda 3, Pałgan 5, Koniuszaniec, Polenz 4, Korowacka 4, Olszewska 7, Mogdaliova 2.
     Jelfa: Alberciak, Radlińska - Pociecha 2, Oreszczuk 3, Dyba, Jędrzejczak 2, Młot 5, Stefanowska, Buchcic, Saczuk 3, Szafulska 2, Wypych 5, Jeż 5.

Komplet wyników 13. kolejki: Zgoda Ruda Śląska - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 24:22 (13:13), Gościbia Sułkowice - Łącznościowiec Szczecin 21:26 (10:16), AZS AWF Katowice - Sośnica Gliwice 18:29 (8:12), EB Start Elbląg - Vitaral Jelfa Jelenia Góra 29:27 (14:11), Zagłębie Lubin - Nata ZAS AWFiS Gdańsk 21:21 (10:14), Bystrzyca Lublin - Kolporter Kielce 34:32 (15:11).

• Szczere gratulacje za piękny mecz!Jeśli tak będzie sie prezentować nasza druzyna , to rzeczywiscie ma szanse nie tylko na "szóstke" ale i na medal. Dziewczyny ! Zrobiłyscie nam prawdziwym kibicom PIEKNY PREZENT ŚWIATECZNY. Zycze Wam, trenerowi i sympatykom EB Start szczęśliwych Świąt, duuuużo zdrowia, duuuuuużo więcej pieniedzy,satysfakcji z tego co robicie , radosci osobistych , jeszcze wiecej fajnych kibiców i wszystkiego najlepszego . Specjaliści ! Wam także życzę fajnych swiąt!
    0
    0
    Pił/k/a(2003-12-22)
  • Dołączam sie do gratulacji dla dziewczyn bo mecz naprawde stał na wysokim poziomie, sazkoda tylko że nasze odpuściły w końcówce, ale zwycięźczyń się nie sądzi. Dziewczyny życze wam Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku, żebyście kontynłowały zwycięską passę (7 meczów bez porażki). Wszystkim kibicom życzę dużo radości z gry naszych dziewczyn w Nowym Roku. Życzę klubowi kibica żeby sie rozwijał i ograniczył niepotrzebne teksty w swoich okrzykach. Naprawde dużo lepiej się ogląda mecz słysząc Start Elbląski Mistrzem Polski, czy też heja Starcie kochany, ja Cie kocham a Ty mnie nigdy nie opuszcze Cie, zawsze bedziesz dla nas grac aby punkty zdobywać, czy też dziewczyny jesteśmy zwami, niż Jelfa co ...........Ty wiesz co lub tego typu. Chwała dla was, że nie klniecie ale te odzywki też są nie potrzebne. może mam zbyt idealistyczne podejście do dopingu ale przypominają mi sie dawne mecze Startu gdzie był komplet ludzi i cały sektor za bramką aż huczał od dopingu i oklasków. W każdym bądz razie gratuluje wam stworzenia kulturalnego dopingu i strony internetowej www.start.elblag.pl tak dalej chlopaki!!! Wesołych Świat!!!
    0
    0
    Grzesiek(2003-12-22)
  • Od 7 kolejki włącznie EB Start Elbląg nie doznał porażki!!! Bilans imponujący. W ostatnich 7 kolejkach EB Start zanotował 5 zwycięstw i 2 remisy. Dziewczyny wielkie brawa i okazuje się że drzemią w was duże możliwości. Trzymajcie tak dalej, przed wami mecz z Natą wygrana w Gdańsku zrówna Start punktowo z Natą. Odnośnie sobotniego spotkania z Jelfą to dziewczynom należą się słowa uznania. Gdyby nie wpadka na inaugurację sezonu z Sośnicą to Start byłby niepokonanym zespołem na własnym parkiecie. Świetnie w meczu broniła Iza Zwiewka jej postawa w bramce w dużej mierze przyczyniła się do sukcesu EB Startu. Dobrze także zagrała w obronie Kinga Polenz i skutecznie w ataku Elżbieta Olszewska. Ponadto podziękowania za walkę należą się wszystkim zawodniczkom. Na marginesie i dla formalności przedstawię skuteczność EB Startu: * I połowa 52% (27 rzutów 14 celnych) *II połowa 52% (29 rzutów 15 celnych). W sumie w pierwszej i drugiej połowie EB Start miał 19 strat. Dziewczyny świetny prezent świąteczny ufundowałyście elbląskim kibicom - serdeczne dzięki!! Wam życzę wesołych świąt, mikołaja z duuużym workiem prezentów i szampańskiej zabawy w Sylwestra i oczywiście aby nowy rok przyniósł kolejne zwycięstwa w lidze.
  • Za mecz z Jelf%105 brawa i podzi%119kowania%2e Najlepsza by%142a EL%17bBIETA i ka%17cdy, kto by%142 na meczu, to widzia%142%2e Gdyby Jelfa przegrywa%142a do przerwy 18%3a11, to te%17c nie powinna narzeka%107%2e Potem by%142o r%f3%17cnie, ale fina%142 wie%144czy dzie%142o%2e Kto pami%119ta, kiedy ostatnio wesz%142y wszystkie karne%3f Wierz%119, %17ce Eli i Monice nic powa%17cnego si%119 nie sta%142o%2e Witam po chorobie Justyn%119 i czekam na powr%f3t Magdaleny%2e Jeste%15bcie bardzo potrzebne%2e %22%2e%2e%2eJest taki dzie%144, bardzo ciep%142y cho%107 grudniowy%2e Dzie%144, w kt%f3rym gasn%105 wszystkie spory%2e%2e%2e%22%2e Ca%142ej ekipie Startu oraz kibicom sk%142adam najserdeczniejsze %17cyczenia %15bwi%105teczno %2d noworoczne%2e
    0
    0
    %17byczliwy(2003-12-23)
  • Za mecz z Jelfą brawa i podziękowania. Najlepsza była ELŻBIETA i każdy, kto był na meczu, to widział. Gdyby Jelfa przegrywała do przerwy 18:11, to też nie powinna narzekać. Potem było różnie, ale finał wieńczy dzieło. Kto pamięta, kiedy ostatnio weszły wszystkie karne? Wierzę, że Eli i Monice nic poważnego się nie stało. Witam po chorobie Justynę i czekam na powrót Magdaleny. Jesteście bardzo potrzebne. "...Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy. Dzień, w którym gasną wszystkie spory...". Całej ekipie Startu oraz kibicom składam najserdeczniejsze życzenia świąteczno - noworoczne.
    0
    0
    Życzliwy(2003-12-23)
  • Kibice już w sobotę 03.01.2004r mecz z Natą w Gdańsku będzie to trudny dla EB Startu mecz. Mam nadzieję, że Was nie zabraknie aby dopingować elbląski zespół - to przyda sie naszym zawodniczkom. Pozdrawiam wszystkich prawdziwych i kulturalnych kibiców EB Startu zwycięstwa zespołu to także Wasza zasługa.
  • Czas na Natę ! Niech nikt nie sadzi ,że trener i dziewczyny mają patent na akademiczki. Poprzedni wynik 31:24 jest historią. Nata to bardzo dobry zespół. Bedzie nieslychanie trudno. DZIEWCZYNY - życzę Wam ,abyście zafundowały sobie i kobicom prezent noworoczny a Monice urodzinowy. Najlepszego !
    0
    0
    Życzliwy(2003-12-29)
  • 07.01.2004 o godz 17.00 EB Start gra z Natą w Gdańsku czy wiecie mili kibice na jakiej sali odbędzie się mecz bo chciałbym się na niego wybrać!!!!