512 918 555

Żuczek Żuczek

Udany "Atak" na Puchar Polski

Elbląg, Udany "Atak" na Puchar Polski fot. nadesłana

W miniony weekend do Wrocławia zjechało 10 zespołów z całej Polski, aby tam rywalizować w turnieju Pucharu Polski w siatkówce na siedząco. Wśród ekip znalazła się również reprezentacja Elbląga, która postawiła swoim rywalom naprawdę wysoką poprzeczkę. Siatkarze Integracyjnego Klubu Sportowego "Atak" pewnie zwyciężyli wszystkie spotkania i sięgnęli po trofeum Pucharu Polski.

Dla niepełnosprawnych zawodników turniej ten był niezmiernie ważny, ponieważ Puchar Polski jest zarazem eliminacjami do Finałów Mistrzostw Polski, które w połowie października rozegrane zostaną w Łodzi. Na wrocławski turniej siatkarze czekali z niecierpliwością, ponieważ Puchar Polski w tym roku powrócił do kalendarza siatkarskich imprez po kilku latach.
     Siatkarze z Elbląga pojechali do Wrocławia w najmocniejszym składzie, jaki mogli w danym momencie skompletować. Wyniki meczów grupowych i strata tylko jednego seta w tej fazie rozgrywek pokazała, że elblążanie przyjechali walczyć o złoto. W meczu półfinałowym rywalami IKSu "Atak" był Start Szczecin. Zwycięstwo 2:0 otworzyło naszym siatkarzom drogę do finału, w którym czekali gospodarze, Start Wrocław. Finał Pucharu Polski rozgrywany był do trzech wygranych setów. Wrocławianie mimo usilnych starań zdołali jedynie urwać seta doskonale dysponowanym zawodnikom IKSu "Atak".