Udany debiut młodzieży (lekka atletyka)

Elbląg, Udany debiut młodzieży (lekka atletyka)
(fot. Renata Mendalka)

Osiem medali, w tym dwa najcenniejsze - złote przywiozą do Elbląga młodzi lekkoatleci IKS Atak. - To fantastyczny start - komentuje Aneta Rękas-Woźna z kierownictwa klubu. - Tym bardziej, że nasi zawodnicy debiutowali w tak poważnej imprezie jak Ogólnopolska Spartakiada Niepełnosprawnej Młodzieży.

Ostatecznie w Wiśle wystąpiło sześcioro z siedmiu zawodników Ataku, jedna osoba nie uzyskała kwalifikacji medycznej. Mistrzostwo i złoty medal zdobyła w pchnięciu kulą Anna Kondratowicz, w rzucie dyskiem Ania medal brązowy. Piotr Styczyński wywalczył aż trzy medale w biegach - był pierwszy na 800 m i dwa razy drugi na 200 i 400 metrów. Kamil Pawłowski był drugi na „setkę” i trzeci na 200 metrów, a Paulina Stando zdobyła brąz w pchnięciu kulą.
     Tymczasem ich starsi i utytułowani koledzy - lekkoatleci Ataku w miniony weekend uczestniczyli w integracyjnym festynie w Pasłęku. Brali udział w konkurencjach rekreacyjnych, jedynie Elżbieta Statkiewicz pobiegła na 3000 m i zajęła tam drugie miejsce.