Udany rewanż

Elbląg, Udany rewanż

Koszykarze trzecioligowego Coltexu Dakar Elbląg pokonali w środę Czarnych Słupsk 89:72 (19:16, 28:15, 16:22, 26:19).

Od początku meczu rozegranego w Elblągu prowadzenie objęli gospodarze. Podopieczni trenera Tomasza Szuszkiewicza najlepszą mieli drugą kwartę, którą wygrali różnicą aż 13. punktów. Słabiej zagrali za to w następnej kwarcie i w efekcie przegrali ją 16:22. Goście od początku trzeciej kwarty zaczęli odrabiać straty, a przewagę osiągnęli po trzech celnych rzutach za trzy punkty. Mimo to elblążanie utrzymali korzystny wynik do końca spotkania.
     - W pierwszej rundzie przegraliśmy z Czarnymi w Słupsku. Teraz udanie się zrewanżowaliśmy - podsumował mecz szkoleniowiec Coltexu Dakar Tomasz Szuszkiewicz.
     Coltex Dakar zagrał w składzie: Zbaraszewski 4, Orzechowski 8, Prus 23, Malczyk 8, Karhut 25, Kotecki 18, Morawski, Sartanowicz 3, Hereta.