Udany rok elbląskich łyżwiarzy (łyżwiarstwo szybkie)

Elbląg, Udany rok elbląskich łyżwiarzy (łyżwiarstwo szybkie)

- Złoty medal wywalczony w biegu drużynowym podczas Akademickich Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim to osiągnięcie, które wpisuje się w tradycję i historię sukcesów elbląskiego łyżwiarstwa szybkiego – mówił prezydent Witold Wróblewski podczas dzisiejszego (28 lutego) spotkania z łyżwiarzami Klubu Sportowego Orzeł. - Gratuluję zawodnikom, trenerowi i władzom klubu.

Ubiegły rok był dla elbląskich łyżwiarzy niezwykle udany. Zawodnicy KS Orzeł zdobyli m.in. I miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu drużynowym, II miejsce w drużynie na Mistrzostwach Polski w wieloboju sprinterskim. W końcówce roku zaliczyli niezwykle udany występ na Akademickich Mistrzostwa Świata.
       Do tego dochodzą liczne sukcesy indywidualne poszczególnych zawodników. Adrian Wielgat zdobył m.in. brązowe medale na 5000 i 10000 m podczas Akademickich Mistrzostwa Świata oraz dwa złote medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Sebastian Kłosiński wywalczył srebro na 1500 i 1000 m podczas Mistrzostw Polski Seniorów w short tracku oraz na Młodzieżowych MP. Michał Domański z kolei ma na swoim koncie medale wywalczone na MP seniorów i młodzieży - zarówno na torze długim, jak i w short tracku.
       Podopieczni trenera Romana Rycke udanie rozpoczęli również rok 2015. Na Mistrzostwach Polski w wieloboju sprinterskim w Zakopanem zawodnicy KS Orzeł zawodnicy zdobyli srebrny medal w drużynie. Ponadto Sebastian Kłosiński zdobył brązowy medal w rywalizacji na 1000 metrów, a Adrian Wielgat srebrny na 10000 metrów.
       - Swoimi dotychczasowymi startami udowodniliście, że możecie wygrywać z najlepszymi – podkreślał prezydent Wróblewski. - Życzę wszelkiej pomyślności, wytrwałości w treningach i w stałym doskonaleniu swoich umiejętności oraz oczywiście licznych sukcesów.
       W spotkaniu oprócz trenera Romana Rycke i zawodników, wzięli udział m.in. przedstawiciele klubu oraz najsłynniejsza elbląska łyżwiarka Helena Pilejczyk oraz wiceprezydent Bogusław Milusz.