Środa 14-11-2018, imieniny Emila, Wawrzyńca
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Wiadukt oświetlony Wiadukt oświetlony

Udany występ elbląskich judoków

 
Elbląg, Udany występ elbląskich judoków
Rek

W sobotę, 4 marca w Hali Sportowej Gimnazjum nr 9 przy ul. Browarnej 1 odbył się II Regionalny Warmińsko-Mazurski Turniej w Judo Olimpiad Specjalnych. Po walkach zawodnikom za udział w turnieju wręczono 8 złotych, 8 srebrnych i 5 brązowych medali.

Organizatorem turnieju był Odział Regionalny Olimpiad Specjalnych Warmińsko-Mazurskie i Klub Olimpiad Specjalnych "Oni w Ataku", a współorganizatorem turnieju był Integracyjny Klub Sportowy "Atak". W turnieju wzięło udział 22 zawodników z Klubu OS ''Oni w Ataku'', który działa przy Integracyjnym Klubie Sportowym ''Atak''. Trenerem sekcji jest Katarzyna Wanatowska i dwóch zawodników z Klubu OS ''Zefirek'', który działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym nr 2, a trenerem sekcji jest Donata Kalińska –Sarapuk.
     Turniej odbył się w przyjaznej i sportowej atmosferze zgodnie z Ceremoniałem Olimpiad Specjalnych. Słowa przysięgi ''Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku" w imieniu zawodników wypowiedział Michał Weroński, który już za kilka dni będzie reprezentował Olimpiady Specjalne Polska na Światowych Zimowych igrzyskach w Austrii. Nad stroną techniczną turnieju czuwał sędzia główny, Michał Dąbrowski ,który w myśl złożonej przysięgi wraz z sędziami Ksawerym i Aleksandrem przestrzegali obowiązujących przepisów Judo Olimpiad Specjalnych i pilnowali bezpieczeństwa zawodników.
     Zawodnicy zostali podzieleni na 8 grup startowych według wagi, poziomu umiejętności, stopnia zaawansowania i grupy sprawnościowej zgodnej z zasadami Międzynarodowej Organizacji Judo - IJF. Walki były bardzo zacięte i pełne emocji. Zawodnicy po raz kolejny pokazali, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną potrafią przy odpowiedniej zachęcie i pomocy trenera cieszyć się i czerpać korzyści z uczestnictwa w sporcie.
     Po walkach zawodnikom za udział w turnieju wręczono 8 złotych, 8 srebrnych, 5 brązowych medali, a także 3 wstęgi.
     Otwarcie turnieju uświetniła Grupa Rebels ze Szkoły Tańca Cadmans. Podziękowania składamy także trenerom za przygotowanie zawodników do startu w turnieju, a sędziom za obiektywizm podczas zawodów. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, władzom klubu IKS "Atak", członkom Klubu Olimpiad Specjalnych "Oni w Ataku", rodzicom i zawodnikom za pomoc w organizacji turnieju.
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem