512 918 555

Wybory 2018

Linia numer 13 powróciła na pętlę Łódzka Linia numer 13 powróciła na pętlę Łódzka

Utrzymali drugie miejsce (koszykówka)

Trwa zwycięska passa koszykarzy trzecioligowego AZS PWSZ Coltex Elbląg. W pierwszym meczu w nowym roku podopieczni trenera Tomasza Szuszkiewicza pokonali różnicą aż 16 "oczek" rezerwy Czarnych Słupsk.

Mecz z Czarnymi był dla koszykarzy Colteksu ósmym z rzędu, w którym nie doznali porażki. Początek spotkania nie zapowiadał jednak łatwej wygranej gospodarzy. Elblążanie po pierwszych 10 minutach przegrywali 21:24. W drugiej kwarcie podopieczni trenera Tomasza Szuszkiewicza nie tylko odrobili straty, ale nawet wyszli na prowadzenie. Po 20 minutach na tablicy wyników było 46:40. W dwóch ostatnich kwartach przewaga gospodarzy powoli, ale systematycznie rosła.
     Zwycięstwo 95:79 zapewniło koszykarzom z Elbląg utrzymanie się na drugim miejscu w tabeli. Podopieczni trenera Tomasza Szuszkiewicza mają już tyle samo punktów (23) co lider Delmar Wejherowo. Ale drużyna z Wejherowa rozegrała dotychczas jeden mecz mniej. Czarni po porażce nadal są na trzecim miejscu i do elbląskiej drużyny tracą tylko jeden punkt.

AZS PWSZ Coltex Elbląg - Czarni II Słupsk 95:79 (21:24, 25:16, 23:17, 26:22)

AZS Coltex: Sosnowik 26, Jankowski 7, Osiński 5, Karhut 23, P. Samujło 6, Jakubów 4, Morawski 4, Sartanowicz 16, M. Samujło 4

Wyniki 13. Kolejki: AZS Gdańsk - Hydrotechnika Gdańsk 114:84, Trefl Puzzle Gdynia - BAT Sierakowice 96:71, SKS Starogard - Radość Bytów 104:95. Mecz Delmar Wejherowo - Start Gdynia został przełożony. Pauzował Sokół Sopot.