Wybory 2018

Iść, czy nie iść? Iść, czy nie iść?

V. Grand Prix Warmii, Żuław i Powiśla (brydż sportowy)

Elbląg, V. Grand Prix Warmii, Żuław i Powiśla (brydż sportowy) (fot. BG)

Zwycięzcą V. Grand Prix Warmii, Żuław i Powiśla w brydżu sportowym został mistrz międzynarodowy Ryszard Pichla z Braniewa, wyprzedzając Bogusława Gierulskiego i Marka Lichockiego (obaj z Elbląga).

W Otwartych Mistrzostwach Elbląga Teamów wystartowało 12 drużyn, w tym drużyny z Braniewa, Sztumu i Nowego Dworu Gdańskiego. Na dystansie ośmiu rund (mecze czterorozdaniowe), nie doznając żadnej porażki, zwyciężyła drużyna „Lichocki” w składzie: Andrzej Fronczak, Ireneusz Iwanow, Marek Lichocki, Marek Ratkowski. Wyprzedziła team „Zamek” – Zbigniew Bando, Witold Deorocki, Henryk Hacik, Tadeusz Ratkiewicz.
     Był to turniej zamykający cykl V. Grand Prix Warmii, Żuław i Powiśla „Bartis” 2013. Cykl składał się z 19 turniejów mistrzowskich rozegranych na przestrzeni całego 2013 roku w Braniewie, Bartoszycach, Fromborku, Tolkmicku, Milejewie, Młynarach, Ornecie, Morągu, Elblągu, Nowym Dworze Gd., Nowym Stawie, Malborku i Sztumie. Turnieje te cieszyły się dużym uznaniem miejscowych władz, które fundowały trofea i nagrody, a to przełożyło się na wysoką frekwencję uczestników, których wystartowało w sumie blisko 180.
     Zwycięzcą V. Grand Prix Warmii, Żuław i Powiśla, podobnie jak w 2012 roku, został mistrz międzynarodowy Ryszard Pichla z Braniewa, wyprzedzając Bogusława Gierulskiego i Marka Lichockiego (obaj z Elbląga).
     Małą „kryształową kulę” za Grand Master Elbląga (liczone tylko turnieje o mistrzostwo Elbląga) zdobył także Ryszard Pichla, przed Bogusławem Gierulskim. Trzecie miejsce na podium zajął Daniel Wesołowski ze Sztumu.