Victoria z Victorią (piłka ręczna)

Przewodzące stawce w II lidze piłkarki ręczne elbląskiego Startu II pokonały w niedzielę w Toruniu drużynę Victorii 33:28 (13:15).

Elblążanki pojechały do Torunia bez bramkarki Marty Miecznikowskiej, która została powołana w skład kadry młodzieżowej Polski. Od początku spotkania Start miał optyczną przewagę nad gospodyniami, ale nie potrafił jej udokumentować skutecznymi rzutami na bramkę, stąd też pierwsza połowa meczu zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem Victorii. W 38 min. Zakrzewska, piłkarka z Torunia, została wykluczona z gry po orzeczeniu trzeciej kary przez arbitrów. W 48 min. z identyczną decyzją spotkała się Hanna Sądej ze Startu. Trener Dariusz Lotkowski zlecał elblążankom w czasie gry różnorodne zadania indywidualne, przygotowując je do gry w pierwszej drużynie.
     Start II wygrał to ligowe spotkanie, będąc lepiej zorganizowanym i przygotowanym technicznie zespołem. Obie drużyny miały po 18 karnych minut. Najskuteczniej dla Startu rzucały Adriana Celka - 11 bramek i Anna Frąckiewicz - 6. Poza wymienionymi w Toruniu zagrały bramkarki Nowakowska i Kochańska, a w polu Wata, Szalkowska, Syrowska, Wysocka, Sądej, Wiśniewska, Tarylczuk, Borkowska i Dojda.