W drodze po wojewódzki puchar

Elbląg, Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg (fot. Anna Dembińska, arch. portel)

Obie elbląskie drużyny z sukcesem przeszły pierwszą rundę zmagań o Wojewódzki Puchar Polski. Rezerwy Olimpii wysoko pokonały drugą drużynę Sokoła Ostróda. Concordia Elbląg nie miała problemu z pokonaniem Cresovii Górowo Iławeckie.

Ostre strzelanie urządzili sobie młodzi Olimpijczycy, którzy pierwsze szlify w seniorskiej piłce zdobywają w rezerwach Olimpii II Elbląg. Tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych rozgromili w Ostródzie rezerwy tamtejszego Sokoła 9:1.
       - To był mocniejszy trening. Nasza dominacja ani przez chwilę nie była zagrożona – mówił po meczu Szymon Waga, trener Olimpii II Elbląg.
       Beniaminek IV ligi potrzebował 13 minut, aby pierwszy raz pokonać bramkarza z Ostródy. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Paweł Mazurek. Gospodarze szybko odpowiedzieli bramką wyrównującą, ale potem strzelali już tylko Olimpijczycy. Do przerwy było już 5:1. Po przerwie podopieczni Szymona Wagi dołożyli cztery i cały mecz zakończyli hokejowym wynikiem 9:1. Pewną ciekawostką jest fakt, że żaden z piłkarzy Olimpii nie skompletował hat-tricka: na listę strzelców wpisało się sześciu zawodników żółto – biało – niebieskich

Sokół II Ostróda – Olimpia II Elbląg 1:9 (1:5)
       Bramki: 0:1 – Mazurek (13. min.) 1:1 – Muszyński (23. min.), 1:2 – Bucio (27. min.), 1:3 - Krasa (32. min.), 1:4 - Mazurek (36. min.), 1:5 - Bradtke (41. min.), 1:6 – Milanowski (48. min.), 1:7 – Krasa (61. min.), 1:8 – Kordykiewicz (76. min.), 1:9 – Kordykiewicz (82. min.)

Olimpia II Elbląg: Kapłon – Mazurek, Wierzba, Bloch, Nesterowicz (79' Kondratowicz), Krasa, Zaleski (74' Misztal), Bucio (58' Olewnik), Bradtke (70' Kulwicki), Kordykiewicz, Kulesz (46' Milanowski)

Drugi elbląski „pucharowicz wojewódzki” - Concordia Elbląg pokonała w Górowie Iławeckim tamtejszą Cresovię 3:0. Zaczęło się niezbyt ciekawie, bo od obrony rzutu karnego przez bramkarza gospodarzy Adriana Dworzańskiego. Jednak później czwartoligowiec pokazał swoją wyższość nad drużyną z ligi okręgowej.

Cresovia Górowo Iławeckie – Concordia Elbląg 0:3 (0:0)
       Bramki: 0:1 – Skierkowski (49. min.), 0:2 – Lenart (70 min., 0:3 – Nadolny (87. min.).

Concordia: Kostrzewski – Rogoz, Szawara, Kopeć, P.Pelc (69' Ciesielski), Bukacki, Skierkowski, Tomczuk (80' Nadolny), Lubiejewski (57' Pawłowski), Lenart (84' Pasik), Malanowski.

Losowanie II rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski odbędzie się w najbliższą środę, 8 sierpnia. Mecze tej rundy zaplanowano na 29 sierpnia. Już w tym tygodniu elbląscy pucharowicze rozpoczynają sezon IV ligi. W środę na stadionie przy ul. Krakusa Concordia podejmie Motor Lubawa, w sobotę na piątym poziomie rozgrywek zadebiutują rezerwy Olimpii: w Giżycku zmierzą się z tamtejszymi Mamrami.