W memoriałowym pojedynku Lotos wygrał z Truso (koszykówka)

Elbląg, W memoriałowym pojedynku Lotos wygrał z Truso (koszykówka)
(fot. AD)

Pamięci Roman Palickiego, zawodnika piłki ręcznej, działacza sportowego elbląskiego boksu i koszykówki, poświęcony był mecz koszykówki juniorów, w którym elbląskie Truso zagrało z GTK LOTOS z Gdyni. Zobacz fotoreportaż.

Organizatorami memoriałowego spotkania w pierwszą rocznicę śmierci działacza byli Elbląski Okręgowy Związek Koszykówki i Międzyszkolny Klub Sportowy Truso. Pojedynkowi wygranemu przez GTK 91:63 towarzyszyło duże zainteresowanie publiczności, zaproszonych gości, przedstawicieli sponsorów, władz miasta i powiatu. Obecna była siostra Romana Palickiego z mężem.
       Przed meczem delegacja zawodników GTK z trenem Januszem Kociołkiem wręczyła wiązankę kwiatów oraz zestaw suwenirów siostrze Romana Palickiego. W przerwie spotkania odbył się konkurs rzutów osobistych dla kibiców. Każdy uczestnik zabawy otrzymał gadżety Lotosu.
       Gdyński zespół w tym okolicznościowym pojedynku dominował na parkiecie. Po dwóch kwartach prowadził 54:36, w trzeciej, pomimo słabszej gry, także triumfował 13:10, by czwartą kwartą zakończoną wynikiem 24:17 przypieczętować zasłużone zwycięstwo.
       Po meczu Eugeniusz Zapolski, prezes EOZKosz. w towarzystwie Stanisława Szczepańskiego, dyrektora MKS Truso i rodziny Romana Palickiego wręczyli zawodnikom, trenerom oraz zaproszonym gościom specjalne statuetki z logo meczu „I Memoriał Romka”.
       Nagrodzono również najlepszych koszykarzy spotkania: Łukasza Kociołka (Gdynia) i Mateusza Giebienia (Elbląg). Trenerzy obu drużyn otrzymali grafiki katedry elbląskiej.

Składy i punkty
       Truso: Arkadiusz Suchodolski 2, Tomasz Dyzingowski, Oskar Kamiński 2, Patryk Oszmaniec, Marek Adamkiewicz 8, Adam Skwarski 7, Paweł Bartosiński 7, Tomasz Baszuro 15, Igor Bunda 5, Krystian Pinczewski, Marek Ewertowski, Mateusz Giebień 17. Trener Jakub Haryński.
       Lotos: Jakub Perkowski 1, Mateusz Przytuła, Karol Wiśniewski 12, Maciej Konarowski 2, Jakub Grzywacz 2, Robert Kolka 20, Szymon Dacza 12, Łukasz Kociołek 22, Mateusz Grajek 4, Kacper Padnański 8, Marcin Rynkowski 6, Michael Łydkowski 2. Trener Janusz Kociołek.
       Sędziowali: Dariusz Zapolski i Cezary Kurowski.

Wsparcia organizatorom I Memoriału Romana Palickiego udzielili: WORD, EPEC, Społem, Dual, Mega, Corinna, Art-Miś, Zyx Elbląg, Gran Marmi Jazowa, Urząd Miejski w Elblągu i Starostwo Powiatowe w Elblągu.