W niedzielę finał (I liga halowa)

Elbląg, W niedzielę finał (I liga halowa)

Bardzo emocjonująco zapowiada się finisz w I lidze halówki. O tym, który z zespołów wywalczy w tym roku tytuł mistrzowski, zadecyduje dopiero ostatnia kolejka rozegrana w najbliższą niedzielę, a spotkają się w niej Concordia i REM. Z tej rywalizacji wypadła już drużyna Elwo, która zremisowała w niedzielę z EC 2:2.

Sobota Przez dwa dni weekendu piłkarze Elbląskiej Ligi Halowej rywalizowali o kolejne punkty. W sobotę największą niespodzianką był remis walczącego o pierwsze miejsce zespołu REM z niżej notowanym British School 1:1. Obie bramki jakie zobaczyliśmy w tym meczu padły w pierwszej połowie. Najpierw niespodziewanie na prowadzenie wyszło British po golu Wojciecha Szczęchuły, ale kilka minut później REM doprowadził do wyrównania po bramce Marka Stępnia. W drugiej odsłonie tego meczu, mimo że REM miał sporą przewagę to kolejnych bramek już nie zobaczyliśmy. Pozostałe dwa zespoły z górnej części tabeli czyli Concordia i Elwo pewnie wygrały swoje mecze. Zespół Concordii wręcz zdeklasował FC Kromet wygrywając 8:0, a po cztery bramki zdobyli w tym meczu Tomasz Czarnecki i lider klasyfikacji strzelców Robert Szymański. Natomiast Elwo, mimo że miało trudniejszego rywala, to i tak gładko uporało się z Alstomem wygrywając 5:0. Po I połowie tego meczu był wynik remisowy 0:0 i nic nie zapowiadało, że Alstom poniesie aż tak dużą porażkę. O losach meczu zadecydowało jedno wydarzenie - bramkarz Alstomu otrzymał czerwoną kartkę. Wówczas to do ataku ruszyli piłkarze Elwo, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Po dwóch bramkach Mirosława Radomskiego i jednej Piotra Wiśniewskiego było już 3:0 dla Elwo. W końcówce dwa gole dołożył jeszcze Jacek Józefowski i Elwo wygrało zasłużenie 5:0.
     Bardzo zacięte i interesujące mecze rozegrały zespoły Amatorów i Dragona, które bronią się przed spadkiem. Najpierw do sporej niespodzianki doprowadzili Amatorzy, którzy wygrali z DRE 2:1 remisując do przerwy 1:1. Natomiast Dragon stoczył heroiczny bój z Cleanerem i także wyszedł z niego obroną ręką wygrywając 5:4. Po kilku pierwszych minutach tego spotkania Dragon prowadził już 3:0 po bramkach Mariusza Grzeszczaka, Pawła Brzezińskiego i Romana Bielińskiego. Później jednak do roboty wzięli się piłkarze Cleanera, stwarzając coraz więcej groźnych akcji, ale mimo tego nie zdołali doprowadzić do wyrównania i mecz zakończył się wygraną Dragona, co można uznać za sporą niespodziankę.

Wyniki 13. kolejki rozegranej w sobotę:

Victoria - EC 2:5 (1:2)
     0:1 - Bojanowski, 1:1 - Syput, 1:2 - Sienkiewicz, 1:3 - Bojanowski, 1:4 - Buźniak, 1:5 - Sienkiewicz, 2:5 - Syput.

Elwo - Alstom 5:0 (0:0)
     1:0, 2:0 - Radomski, 3:0 - Wiśniewski, 4:0, 5:0 - Józefowski.

Fachman - Asenhajmer - mecz przełożony na 16. lutego na godz. 13.30

FC Kromet - Concordia 0:8 (0:4)
     0:1 - Czarnecki, 0:2 - Szymański, 0:3 Czarnecki, 0:4, 0:5 - Szymański, 0:6, 0:7 - Czarnecki, 0:8 - Szymański.

British School - REM 1:1 (1:1)
     1:0 - Szczęchuła, 1:1 - Stępień.

DRE - Amatorzy 1:2 (1:1)
     0:1 - Penk, 1:1 - Górniak, 1:2 - Boniecki.

Służby Miejskie - Stokrotki/Jolivet 3:1 (1:1)
     1:0 - Kowalewski, 1:1 - Bielecki, 2:1 - Kowalewski, 3:1 - Krzeszewski.

Cleaner - Dragon 4:5 (0:3)
     0:1 - Grzeszczak, 0:2 - Brzeziński, 0:3 - Biliński, 1:3 - Sobczak, 1:4, 1:5 - Kejza, 2:5 - Czajka, 3:5, 4:5 - Woliński.

***

Niedziela W niedzielę w przedostatniej kolejce spotkań także nie obyło się bez niespodzianek. Jedną z nich był bez wątpienia remis 2:2 Elwo z EC. Walczący o tyłu mistrzowski zespół Elow nie sprostał zadaniu przez co już definitywnie pożegnał się z marzeniami o pierwszym miejscu w tym roku. Wszystko jednak w tym meczu rozpoczęło się po myśli zespołu prowadzonego przez Zbyszka Urbaniaka. Po jednej z akcji na listę strzelców wpisał się Radosław Ruczyński i Elwo objęło prowadzenie. Kilka minut później dobrze ostatnio spisująca się ekipa EC doprowadziła do wyrównania 1:1 po bramce Roberta Bojanowskiego. Takim też wynikiem zakończył się pierwsza połowa. Po zmianie stron ponownie na prowadzenie wyszło Elwo tym razem po golu Marcina Źródło. Ale o tym, że zespół EC gra do końca, przekonaliśmy się już nie raz. Zaledwie trzy minuty później mieliśmy drugi remis w tym spotkaniu, a doprowadził do niego celnym strzałem Krzysztof Buźniak. W końcówce Elwo starało się jeszcze zmienić niekorzystny wynik, ale brakowało szczęścia i skuteczności. Remis 2:2 sprawił, że zespół Elwo przestał się już liczyć w rywalizacji o pierwsze miejsce.
     Potknięcie to w pełni wykorzystały zespoły Concordii i REM. Ci pierwsi pokonali aż 5:0 British School, natomiast Rem gładko uporał się z Amatorami wygrywając mecz 5:2. Bardzo ciekawy i emocjonujący przebieg miało spotkanie pomiędzy Dragonem i Victorią, zespołami walczącymi o utrzymanie. Po pierwszej połowie wyżej notowana Victoria wygrywała 3:2 i była na dobrej drodze, by już kolejkę przed zakończeniem ligi zapewnić sobie utrzymanie się w lidze. Jednak w drugiej odsłonie Dragon najpierw po bramce Mariusza Kejzy doprowadził do wyrównania, a chwilę później Paweł Brzeziński dał tej drużynie pierwsze w tym meczu prowadzenie. Niestety błędy w obronie sprawiły, że ponownie dwa razy na listę strzelców wpisał się Paweł Syput i tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Victoria ponownie prowadziła 5:4. Kiedy mecz zbliżał się już do końca Dragon przeprowadził "akcję rozpaczy", a Mariusz Kejza równo z syreną kończącą mecz ulokował piłkę w siatce Victorii, dając Dragonowi remis i szansę na utrzymanie się w lidze. Aby jednak tego dokonać, Dragon musi wygrać ostatnie spotkanie i liczyć na potknięcie rywali. Prawdziwy festiwal strzelecki urządzili sobie natomiast piłkarze Asenhajmera, którzy rozgromili FC Kromet aż 9:2. Dobrą formą strzelecką popisał się w tym spotkaniu Krzysztof Gołębiewski zdobywca trzech bramek dla Asenhajmera. Tak więc o tym, który z zespołów wywalczy w tym roku tytuł mistrzowski zadecyduję ostatnia kolejka, a dokładnie mecz pomiędzy liderem Concordią i wiceliderem ekipą REM. Tym pierwszym do szczęścia wystarcza zaledwie remis. Natomiast REM, by myśleć o pierwszym miejscu, musi to spotkanie wygrać. Wszystko jest możliwe, a lepszego scenariusza finału nie można było sobie wymarzyć.

Wyniki 14. kolejki rozegranej w niedzielę:

Amatorzy - REM 2:5 (0:2)
     0:1 - Trochowski, 0:2 - Nagierski, 0:3, 0:4 - Trochowski, 0:5 - Sienkiewicz, 1:5 - Kołodziejski, 2:5 - Skocki.

Concordia - British School 5:0 (1:0)
     1:0 - Czarnecki, 2:0 - Sinica P., 3:0 - Czarnecki, 4:0 - M. Sinica, 5:0 - P. Sinica.

Asenhajmer - FC Kromet 9:2 (4:2)
     0:1 - Oleksy, 1:1 - Karman, 2:1 - Gołębiewski, 3:1 - Fijarczyk, 4:1 - Ulaszek, 4:2 - Deorocki, 5:2, 6:2 - Gołębiewski, 7:2 - Buczkowski, 8:2 - Ulaszek, 9:2 - Karman.

Alstom - Fachman - mecz przełożony na inny termin.

EC - Elwo 2:2 (1:1)
     0:1 - Ruczyński, 1:1 - Bojanowski, 1:2 - Źródło, 2:2 - Buźniak.

Dragon - Victoria 5:5 (2:3)
     0:1 - Babiński, 0:2 - Syput, 1:2 - Brzeziński, 1:3 - Dreszler, 2:3 - Raczyński, 3:3 - Kejza, 4:3 - Brzeziński, 4:4, 4:5 - Syput, 5:5 - Kejza.

Stokrotki/Jolivet - Cleaner 0:1 (0:1)
     0:1 - Woliński.

DRE - Służby Miejskie 4:1 (1:1)
     1:0 - Górniak, 1:1 - Krzeszewski, 2:1 - Westerlich, 3:1 - Górniak, 4:1 - Wojtas.